Hráčky Sokol 3SB vyhrály mistrovství Česka v ultimate frisbee

Nový pohár pro vítěze republikové soutěže mají v držení budějcké frisbee hráčky klubu 3SB. Na domácím turnaji hráli i muži a skončili pátí.

Frisbee je moderní sport s létajícím diskem, jenž se tým snaží přihrávkami dostat do koncové zóny a získat tak bod,“ uvedl PR manažer 3SB Tomáš Kouba s tím, že se soutěžilo ve dvou kategoriích.

Muži obhajovali stříbrné medaile, ale uhráli pouze páté místo. Ženy zvládly těžké semifinále a ve finále je čekalo družstvo YellowFujEver. „Na začátku si soupeř utvořil náskok několika bodů, ale holky je dotáhly a za stavu 13:13 si vynutily poslední bod, takzvaný universe point, který zvládly. Opět tak vybojovaly trofej pro mistryně republiky,“ dodal Kouba.

Především mě těší, že jsme hrály dobře a celý víkend si užily. Protože se mistrovství konalo na domácím hřišti, připojilo se k nám mnoho nových hráček, které sice teprve sbírají zkušenosti, ale i tak k medaili přispěly,“ uvedla kapitánka týmu Jana Šromová.

Hráčky 3SB nyní čeká šampionát v Benátkách, kde bude hrát 12 nejlepších evropských klubů.