Počasí dnes8 °C, zítra7 °C
Čtvrtek 18. dubna 2024  |  Svátek má Valérie

Motor doplatil v Havířově na oslabení a poprvé prohrál

Hokejisté ČEZ Motor České Budějovice poprvé v sezoně prohráli. Na havířovském ledě nestačili na domácí AZ 2:3. Ve středu hrají Jihočeši znovu venku. Pojedou do Benátek.

Zápas byl od začátku často přerušovaný kvůli faulům. Během úvodních deseti minut padly tři tresty, ale ani jeden tým nedokázal přesilovku zužitkovat. Když ve 12. minutě výborným zákrokem vychytal Gába zakončujícího Kotalu a následně Motor ustál oslabení, trefil se Václav Nedorost, který objel branku a zasunul puk do volného prostoru – 0:1.

Havířov srovnal ihned po přestávce. Po 91 sekundách přesnou střelou vyrovnal Jan Hudeček – 1:1. Ve druhé polovině prostřední části měl Motor další dvě přesilovky, ale dva fauly Drtila nepotrestal. Když už se do slibné šance dostal Pavlin, ztroskotal na připraveném brankáři.

Stejně jako ve druhé třetině začal domácí AZ i poslední část. V čase 41:48 se znovu prosadil Jan Hudeček a otočil skóre – 2:1. V další části hry sice nastřelil Pavlin tyčku, ale čtyři tresty Jihočechů Havířov dokázal využít. V 55. minutě při hře 5 na 3 dokázal Tomáš Drtil prostřelit Gábu a rozhodnout zápas – 3:1.

O minutu později šli totiž hosté znovu do oslabení a na zvrat jim moc času nezbylo. Pak ještě přišly domácí fauly a při hře 6 na 3 snížení po střele Zdeňka Kutláka, ale to už na další akci měli Jihočeši jen sedm sekund…

Motor si tak připsal po dvou úvodních výhrách první porážku. V dalším utkání zajíždí Jihočeši ve středu na led Benátek nad Jizerou.

AZ RESIDOMO Havířov – ČEZ Motor České Budějovice 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 22. Hudeček (Fronk, Tomi), 42. Hudeček (Kalus), 55. Drtil (Hudeček, Sikora) – 17. Nedorost (Čermák, Vlček), 60. Kutlák (Čermák). Rozhodčí: Kašík, Koziol – Lukš, Poruba. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváků: 2 051.

Havířov: Dolejš – Krisl, Chroboček, Postnikov, Drtil, Staněk, Petran – Kanko, Sikora, Gřeš – Beránek, Maruna, Kalus – Tomi, Hudeček, Fronk – Kotala, Illéš, Bambula

České Budějovice: Gába – Fillman, F. Novák, Kutlák, Vráblík, Pavlin, Pýcha – Čermák, Vlček, Nedorost – Crowder, Galamboš, M. Novák – Dostálek, Pajič, Heřman – Šulek, Káník, Marcel

Štítky ČEZ Motor České Budějovice, hokej, WSM liga, Havířov, prohra, Madeta Motor České Budějovice, HC AZ Havířov 2010, Jan Hudeček, Benátky, Václav Nedorost, Zdeněk Kutlák, HC RT Torax Poruba, HC Benátky nad Jizerou