Počasí dnes15 °C, zítra17 °C
Pátek 26. dubna 2024  |  Svátek má Oto

Štíři inkasovali ve třetí sekundě a nezvládli první třetinu. Turnov snížil v sérii na 1:2

Třetí čtvrtfinále Národní ligy ve florbale hráčům FBC Štíři České Budějovice nevyšlo. Rozhodující třetí bod Jihočeši s TJ Turnov po porážce 3:6 nepřidali. Série pokračuje dnes od 13 hodin.

Natěšení diváci přišli včera večer do sportovky s touhou vidět vítězství domácích a radost z postupu do semifinále. Turnovu se ale skvěle povedla první třetina, ve které nastřílel pět branek a žádnou neinkasoval. Hosté dokázali Štíry zaskočit ihned po úvodním buly, po kterém se ke střele dostal Štěpán Matěcha a ve 3. sekundě poprvé propálil Švehlu – 0:1.

Druhý gól Turnova vstřelil při přesilovce v 7. minutě Antonín Palatínus a za dalších 90 sekund se trefil Pavel Sekyra – 0:3. V 16. minutě svým druhým gólem zvýšil vedení hostí Štěpán Matěcha a pátý gól dal při další přesilovce v poslední minutě první třetiny Daniel Měkota – 0:5.

Štíři se sice dokázali vrátit do hry díky pětiminutové přesilovce v závěru druhé třetiny, kdy dali góly Michael Kudláček, Jakub Tomšíček a Ondřej Havelka, ale další gól přidat Českobudějovičtí nedokázali. V 55. minutě navíc zvýšil vedení Turnova po rychlém protiútoku Antonín Palatínus – 3:6.

Štíři zkusili pět minut před koncem zápasu hru bez gólmana a měli tlak. Gól ale nedali a navíc v závěru museli po faulech dohrávat ve třech. Turnov snížil v sérii na 1:2. Další zápas se ve sportovce hraje dnes od 13 hodin.

FBC Štíři České Budějovice – TJ Turnov 3:6 (0:5, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 36. Kudláček (Podlaha), 39. Tomšíček (Kudláček), 40. Havelka (Malý) – 1. Matěcha, 7. A. Palatínus (Matěcha), 8. Sekyra (Matěcha), 16. Matěcha (Vitásek), 20. Měkota (A. Palatínus), 53. A. Palatínus (V. Palatínus). Rozhodčí: Knap, Kněžík. Vyloučení: 6:2, navíc Matěcha 5 minut. Využití: 3:2. Diváků: 117. Stav série: 2:1.

České Budějovice: Švehla – Kudláček, Hejplík, Havelka, Staněk, Podlaha, Valdauf, Hrdý, Froněk, Žáček, Klouda, Hanák, Malý, Svintek, Tomšíček, Slepička

Turnov: Švec – Měkota, V. Palatínus, A. Palatínus, Havlín, Matěcha, Seidl, Rondoš, Hejduk, Grmolec, Vitásek, Buriánek, Sekyra

Štítky Turnov, SK Dynamo České Budějovice, 2. česká fotbalová liga, Ondřej Havelka