Karatisté zahájili podzim úspěchem v Budapešti. Získali šest medailí

Vedení klubu TJ Karate České Budějovice změnilo během léta koncepci tréninků a po tvrdé letní přípravě testovali závodníci novinky na silně obsazeném turnaji v maďarské Budapešti. Nejvíce se dařilo Adéle Průchové, která získala zlato a bronz.

Vrcholem podzimu je pro TJ Karate světový šampionát na ostrově Tenerife, který se uskuteční koncem října. A k tomuto datu se váže i příprava klubu. „Budapešť Open byl pro naše závodníky velkým testem po letní přípravě, ve které jsme změnili koncept tréninků. Více než výsledky mě zajímaly výkony závodníků,“ uvedl hlavní trenér TJ Karate Miroslav Hýsek.

V Budapešti čekalo na českobudějovické borce podle kategorií 20 až 40 soupeřů. „Konkurence byla obrovská, jen z Ukrajiny dorazilo 300 karatistů, kteří bojovali o nominaci na Tenerife. Podobně na tom byla i Makedonie,“ dodal Hýsek s tím, že z Budějc vyrazili na turnaj dorostenci, junioři, senioři a závodníci do 21 let.

Všichni reprezentanti (Řeřicha, Crhonková, K. Halodová, Šáchová) potvrdili svými výkony slibnou formu před mistrovstvím světa a trenéra dle jeho slov potěšili. „Vyzdvihl bych Adélu Průchovou, která vyhrála juniorskou kategorii, i když je ještě dorostenka. Ve své kategorii pak v obrovské konkurenci získala navíc bronz.

Budějčáci z TJ Karate v konkurenci 130 klubů ze 30 států světa obsadili celkovou 13. pozici v hodnocení.

Před odletem na Tenerife čekají na závodníky TJ Karate ještě dva velké turnaje. Již zítra odlétají na Světovou ligu do Turecka a pak se představí v Česku na mezinárodním turnaji EGP Plzeň.

• 7. místo: Klára Halodová kumite juniorky -59 kg

Štítky TJ Karate České Budějovice, Lucie Veithová, Adriana Crhonková, Miroslav Hýsek, mistrovství, Adéla Průchová, Budapešť, karate, České Budějovice, Tenerife, Ukrajina, Severní Makedonie, Turecko, Česko