Počasí dnes8 °C, zítra6 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav

Jihočeši znovu neztratili ani set. Doma si bez problémů poradili s Odolenou Vodou

V předehrávce 7. kola volejbalové extraligy přivítal českobudějovický Jihostroj na své palubovce mužstvo z Odoleny Vody. A opět vyhrál bez ztráty setu. Po hodinovém utkání zvítězil 3:0.

Utkání začalo vyrovnaným výkonem na obou stranách. V polovině prvního setu se Jihostroj ujal vedení a do druhého oddechového času vstupoval s náskokem 16:13. Následně se Jihostroj  koncentrovaně soustředil na hru, výborně podával a do koncovky už vstupoval sebejistě za stavu 22:16. Set zakončil stav 25:17.

Úvodem druhé sady Aero chybovalo na servisu. Vynikajícím servisem se blýsknul Fila a stav ukazoval skóre 8:3. V polovině sady přišel na hřiště Radek Mach, který vystřídal blokaře Toduu. Třiadvacátý bod zaznamenal Tomáš Fila skvělým jednoblokem. Čtyřiadvacátý bod patřil útoku Petra Michálka a esem ukončil set Marek Šotola. Druhý set ukončilo skóre 25:20.

Třetí set zahájili Jihočeši skvělým servisem, esem zazářil Marek Šotola. Stav se ale srovnal na 6:6. Poté opět přišla série skvělých servisů, tentokrát od nahrávače Palguta. Za stavu 17:13 přišel na servis Halaba místo Fily. Poté došlo na další prostřídání, ale domácí si vítězství vzít nenechali.

Jiří Vojík (trenér Aero Odolena Voda): V Budějovicích se těžko vyhrává. Když už jsme s nimi drželi v určité pasáži krok, tak stačí jedna nebo dvě chyby a už se to těžko otáčí. První dva sety jsme hráli to, na co máme, ale ve třetím setu už nás dostali servisem a po našich chybách.

René Dvořák (trenér Č. Budějovic): „Dnes jsme hráli lépe v útoku, než v minulém zápase. V začátku zápasu jsme byli možná zbytečně nervózní, popadalo nám tam hodně balonů. Odolena Voda nás neprověřila.“

VK České Budějovice - Aero Odolena Voda 3:0  (25:17, 25:20, 25:14)

České Budějovice: Palgut, Šotola, Todua, Ondrovič, Michálek, Fila. LIbero: Kryštof. Střídali: Halaba, Mach. Trenér: René Dvořák

Odolena Voda: Licek, Mikula, Hadrava, Russel, Morales, Carabali. Libero: Turis. Střídali: Holčík, Bachmatiuk. Trenér: Jiří Vojík