Počasí dnes7 °C, zítra9 °C
Středa 24. dubna 2024  |  Svátek má Jiří

Filip Křesťan táhl Jihostroj za dalším vítězstvím bez ztráty setu

Za hodinu a 24 minut bylo hotovo. Volejbalisté VK České Budějovice neztratili ani v 6. kole extraligy jediný set a připsali si další výhru za tři body. Nejvíce bodujícími hráči proti Zlínu byli Filip Křesťan (20) a Petr Michálek (14).

Domácí tým Fatra Zlín dokázal favoritovi vzdorovat druhý a třetí set. V prvním dějství si Jihostroj bez problémů došel k zisku sady v poměru 25:15. V dalším setu viděli diváci daleko větší drama, které skončilo nejtěsnějším možným rozdílem o dva body. Hráči Českých Budějovic vyhráli 25:23.

Podobně se hrálo i v další části, kterou museli domácí získat. Ani Zlín ale nedokázal Jihočechům vzít set. Dramatickou koncovku Jihostroj vyhrál 26:24 a po šesti kolech vládne extralize s šesti výhrami a skóre 18:0. Nejvíce bodujícími hráči hostujícího celku byli Filip Křesťan (20) a Petr Michálek (14).

Českobudějovičtí volejbalisté vyhráli na získané body 76:62. V detailních statistikách byli hosté lepší na smeči, blocích i podání. Zlín uspěl jen na počet nevynucených chyb soupeře.

Fatra Zlín – VK České Budějovice 0:3 (15:25, 23:25, 24:26)

Rozhodčí: Krtička, Hudík. Čas utkání: 84 minut.

Zlín: Čechmánek, Motyčka, Vašíček, Barták, Kolář, Navláčil, libero Bláha. Střídali: Uchytil, Truong, Adamec, Varous

České Budějovice: Palgut, Mach, Křesťan, Michálek, Todua, Fila, libero Kryštof. Střídali: Halaba, Ondrovič, Kraffer

Štítky VK České Budějovice, volejbal, Filip Křesťan, Jihostroj, Zlín, Petr Michálek, VK Jihostroj České Budějovice, České Budějovice, VSC Fatra Zlín