Počasí dnes8 °C, zítra6 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav

Sastamala nedala Jihostroji šanci. Odveta je v neděli

Jasnou prohrou 0:3 s finskou Sastamalou vstoupili volejbalisté VK České Budějovice do posledního předkola Ligy mistrů. Jihočeši se drželi jen ve druhé sadě.

K tomu, aby v letošní sezoně byla na jihu Čech volejbalová Liga mistrů, musí v nedělní odvetě (od 18:00) porazit Jihostroj finského soka v poměru 3:0 nebo 3:1 a následně zvládnout dohrávku v tzv. Zlatém setu, který je do 15 bodů.

Na finské palubovce se hostům často nedařilo na příjmu ani v útoku. Po první sadě, kterou domácí vyhráli o 5 bodů, přišlo zlepšení ve hře Českých Budějovic ve druhém setu. Zhruba v polovině těsně hosté vedli, ale koncovka znovu patřila Sastamale v poměru 25:22.

Třetí set již byl jednoznačný. Jihočeši od začátku výrazně ztráceli a prohráli o 10 bodů. Nejvíce bodujícím hráčem Jihostroje byl Petr Michálek, který zaznamenal 14 bodů. Nejlepším hráčem hostujícího týmu byl vyhlášen Filip Palgut.

VaLePa Sastamala – VK České Budějovice 3:0 (25:20, 25:22, 25:15)

Nejvíce bodující hráči: Sundberg 16, Sivula 12 – Michálek 14, Halaba 12. Rozhodčí: Pavkov (Rusko), Herbik (Polsko). Čas utkání: 78 minut.

Sastamala: Sivula, Carmody, Kaurto, Sundberg, Esko, Kunnari, libero Ringseis. Střídal Sorvoja

České Budějovice: Palgut, Mach, Křesťan, Halaba, Michálek, Todua, libero Kryštof. Střídali Kupilík, Ondrovič, Fila, Šotola

Štítky VK České Budějovice, Ligaa mistrů, Sastamala, Finsko, VK Jihostroj České Budějovice, Jihostroj, Liga mistrů UEFA, Petr Michálek, České Budějovice, Česko, Filip Palgut, Rusko, Polsko