Počasí dnes21 °C, zítra21 °C

Strakonice byly blízko házenkářské extralize. V součtu zápasů chyběl gól

Moc nechybělo a příští sezonu se na jihu Čech opět mohla hrát házenkářská extraliga mužů. HBC Strakonice 1921 ale barážový dvojzápas s TJ Cement Hranice prohrál.

Po utkání na jihu Čech, které vyhrály Hranice 29:27, se čekalo, že extraligový tým v domácím prostředí potvrdí roli favorita a uhájí extraligu i pro sezonu 2017/2018. Jenže jihočeský tým zabojoval, ukázal houževnatost a v odvetě to Hranicím pořádně zkomplikoval.

První poločas vyhrál o dvě branky 16:14. Ve druhé půli ale dali Strakoničtí „jen“ 11 gólů, což si domácí dokázali pohlídat. Jihočeši sice vyhráli 27:26, ale po úvodní prohře 27:29 se extraligový sen rozplynul.

TJ Cement Hranice – HBC Strakonice 1921 26:27 (14:16)

Nejvíce branek: Mičkal 11/5, Tůma 5 - Mošovský 9/5, T. Nejdl, Krejčí 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Vyloučení: 4 – 4. ČK: 1:0 (P. Magrla). Sedmimetrové hody: 5/5 – 5/5. Diváků: 290. První zápas: 29:27.