Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

DOPRAVNÍ INFO: Opravy silnic jsou v plném proudu a proto je potřeba počítat s uzavírkami

pátek, 9. června 2017, 07:07

Opravy jihočeských silnic jsou v plném proudu. Na některých se už pilně pracuje, na dalších se práce chystají. A kde je nyní potřeba počítat s dopravními omezeními?

  • Úplná uzavírka silnice II/140 Ražice - Drahonice začala 5. června a potrvá do 3. září. Konkrétně v úseku mezi obcemi Ražice a Štětice. Pro osobní vozidla bude objízdná trasa vedena z Ražic přes Sudoměř do Čejetic a dále po silnici III/1409 do Cehnic, po I/22 do Drahonic a po II/140 do Štětic a opačně. Pro nákladní vozidla bude vyznačena objížďková trasa z Ražic po silnici III/1404 do Protivína, dále po silnicích I/20 a I/22 do Drahonic a po II/140 do Štětic a opačně. V době trvání uzavírky dojde zároveň i ke změnám v dopravní obslužnosti autobusových zastávek na lince 360021 Písek – Ražice – Bavorov. S výjimkou letních školních prázdnin a v době opravy místní komunikace Heřmaň – Humňany bude zajištěna dopravní obsluha zastávky Ražice, Štětice.
     
  • Úplná uzavírka silnice III/12110 mezi obcemi Cerhonice - Ostrovec, která začala tento týden, potrvá až do 20. června. Důvodem uzavření tohoto úseku je frézování a pokládka nového krytu vozovky silnice. Při úplné uzavírce bude veškerý provoz veden od Cerhonic směrem na Mirotice, dále pak po místních komunikacích směrem na Smetanovu Lhotu a do Horního Ostrovce. Stejná objízdná trasa platí i v opačném směru. Po dobu uzavírky nedojde k žádným změnám ve vedení autobusové linkové dopravy ani v dopravní obslužnosti autobusových zastávek po trase.
     
  • Do dvou na sebe navazujících etap je rozdělena plánovaná rekonstrukce silnice III/1404 - průtah Protivín. Celková doba uzavření obou úseků je od 6. června do 31. prosince. Během první etapy dojde k úplnému uzavření silnice III/1404 v Protivíně v ulici Mírová, začínající v úseku od ulice Masarykovo náměstí a končící za křižovatkou místních komunikací ulic Purkyňova, Studniční a Pivovar. Druhá etapa rekonstrukce se dotkne úseku silnice III/1404 v Protivíně v ulici Mírová a pokračující ulicí Jiráskova, v navazujícím úseku začínající za křižovatkou místních komunikací ulic Purkyňova, Studniční a Pivovar a končící před křižovatkou s místní komunikací ulicí M. Krásové na Svatoanenském náměstí. Po dobu rekonstrukce jednotlivých úseků je v místě pro veškerou dopravu nařízena obousměrná objížďka.
    ​Na uzavírkou dotčených částech silnice III/1404 dojde také ke změnám ve vedení pravidelné linkové osobní dopravy dopravce: ČSAD Autobusy České Budějovice, a.s. K dočasnému zrušení bez náhrady dojde u zastávky Protivín, rozc. k nádr., a to pro všechny vybrané linky a spoje dopravce: linka č. 360005 spoj č. 43 a 44; linka č. 360022 spoj č. 3, 5, 17, 26; linka č. 360023 spoj č. 1 a 4; linka č. 380550 spoj č. 1, 5, 10, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 23, 29, 37, 39, 40 a 46. Ostatní linky a spoje budou obsluhovány dle platných jízdních řádů, pouze se změnou trasy ve vedení linek a spojů. Hlavní objízdná trasa pro autobusy pro obě etapy uzavírky bude vedena po silnici č. I/20 – silnice č. III/1404 – Protivín, nám. a zpět po stejné trase. Objízdná trasa pro obě etapy uzavírky u zbývajících spojů a linek obsluhujících autobusovou zastávku „Protivín, rozc. k nádr.“ bude vedena po silnici č. I/20 – větev silnice č. I/20 – silnice č. III/1404 (Jiráskova ul.) – místní komunikace Svatoanenské náměstí – místní komunikace M. Krásové – nadjezd nad silnicí č. I/20 – větev silnice č. I/20 – silnice č. I/20 – silnice č. III/1404 – Protivín, nám. a zpět po stejné trase (vyjma nadjezdu nad silnicí č. I/20).

Tisková zpráva | Foto Jan Homolka

Štítky uzavírka, oprava, silnice, objížďka

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na denModřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Dnes, 14:30Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu...

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartouNová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Dnes, 11:57PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou...

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green DayNa příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Dnes, 11:33Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o