Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

DOPRAVNÍ INFO: Opravy jihočeských silnic jsou v plném proudu. Je třeba počítat s uzavírkami

pondělí, 7. srpna 2017, 14:00

Jihočeští silničáři pracují v plném nasazení i v horkých letních měsících. Na silnicích je totiž stále co opravovat. Jaká omezení a uzavírky nás výhledově čekají?

 • Od 24. července probíhá oprava mostu u Starého Hobzí na silnici II/152. Úplná uzavírka komunikace ve směru na Slavonice potrvá až do 15. listopadu. Obousměrná objízdná trasa pro osobní a nákladní dopravu je ve směru Slavonice- Staré Hobzí vedena po silnici II/409 směr Písečné do obce Rancířov. Odtud po silnici II/410 přes Dešnou do Jemnice a po silnici II/152 do obce Staré Hobzí. Autobusová linková doprava je ve stejném směru vedena přes obec Modletice. Objízdná trasa není vyznačena.
   
 • Z důvodu rekonstrukce komunikace a chodníků ulice Družstevní ve Studené na Jindřichohradecku je částečně uzavřena silnice III/4081 a to až do 27. srpna. Veškerý provoz bude po dobu uzavírky veden po volné polovině vozovky a bude řízen světelným signalizačním zařízením. Autobusové zastávky Studená, Skrýchov nejsou v době částečné uzavírky obsluhovány.
   
 • Do dvou etap jsou rozděleny opravné práce v ulici K Lipkám v Písku. První etapa prací je plánována od 7. do 11. srpna, druhá etapa potrvá od 14. -16. srpna. Pro úplnou uzavírku ulice K Lipkám je nařízena obousměrná objížďka pro veškerou dopravu, která bude vedena ulicí Na Rozhledně a ulicí Ouzká.
   
 • Do 25. srpna se prodlužuje termín plánovaného uzavření silnice II/125 v Mladé Vožici. Důvodem je provádění stavebních prací na opravě mostu.
   
 • Prodloužení trvání uzavírky se týká také silnice II/137 v úseku Švehlova mostu v Táboře. Nová lhůta pro dokončení stavebních prací je stanovena na 30. srpna.
   
 • Částečná uzavírka čeká silnici II/141 u Bavorova až do konce srpna. Důvodem je úprava svodidel.
   
 • Opravy svodidel čekají i silnici II/175 mezi obcemi Skaličany a Vahlovice a silnici III/1399 mezi obcemi Blatenka a Blatná.
   
 • Kvůli výstavbě dálnice D3 bude až do 30. června příštího roku uzavřena silnice I/3 v části Bošilec- Ševětín. Veškerá doprava bude vedena obousměrně po nově vybudované souběžné komunikaci II/603. Práce uzavřou křižovatky silnice I/3 s ulicí II/1558 a I/3 s III/1555. Obslužnost těchto obcí bude zajištěna odbočením ze silnice II/603 na provizorní komunikaci a dále po účelové komunikaci na silnici III/1555. Příjezd k Zemědělským službám Dynín bude zajištěn i ve směru od Bošilce po provizorní komunikaci, která povede ze silnice III/1558 v místě budoucího mostu přes dálnici D3. Bez omezení bude křižovatka silnic II/603 x II/147. Autobusové zastávky na nově vybudované silnici II/603 budou během trvání této etapy z důvodu nezajištění bezpečného pohybu chodců zrušeny.

Tisková zpráva | Foto Jan Luxík

Štítky silnice, uzavírka, objížďka, opravy,

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

úterý, 17. září 2019, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

úterý, 17. září 2019, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

úterý, 17. září 2019, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o