Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

DOPRAVNÍ INFO: Opravám silnic přeje počasí. Na jakých úsecích nyní pracují silničáři?

pátek, 15. září 2017, 16:03

Opravám jihočeských silnic stále přeje počasí, a tak řidiči musí počítat s dopravními omezeními. Některá jsou krátká, jiná potrvají například až do poloviny příštího roku. Kde se v následujících dnech obrnit trpělivostí?

Českobudějovicko

Celý příští týden, tedy od 18. září do 24. září, bude zcela uzavřena silnice č. III/14317 – Kroclov, Jamné. Objízdná trasa povede přes Vrábče a Zahorčice.

Z důvodu probíhající stavby dálnice D3 jsou do 30. června 2018 úplně uzavřeny silnice č. III/1555 a č. III/1558 v křižovatce se silnici č. I/3 v obcích Bošilec a Dynín.

  • Veškerý provoz bude v tomto úseku veden po nově vybudované souběžné silnici. Autobusové zastávky, které jsou na nově vybudované silnici č. II/603, budou během trvání této etapy zrušeny, jelikož prozatím nebude zajištěn bezpečný přístup pro chodce.  

V katastrálním území obce Keblany probíhá do 20. září modernizace silnice č. II/157. Souběžně s tímto úsekem je uzavřena i část silnice č. II/157 v Trhových Svinech. Objízdně trasy jsou v místě uzavřených úseků označeny.  

Strakonicko 

Do 8. října trvá uzavření silnice č. III/1709 v úseku směrem na Kraselov. Důvodem úplné uzavírky je oprava povrchu komunikace. Objízdná trasa je v místě řádně označena.

Další úplná uzavírka je až do 3. října mezi obcemi Němětice a Nihošovice. 

  • Pro vozidla do 3,5 tuny je objízdná trasa vedena přes Nihošovice po silnici č. II/170, dále po silnici č. III/1704 do Volyně, následně po silnici č. I/4 ve směru na Strakonice ke křižovatce se silnicí č. II/170 do Nihošovic a zpět.
  • Pro vozidla nad 3,5 tuny je objížďka přes Nihošovice po silnici č. II/170 přes Čestice, dále po silnici č. II/170 přes Dřešín na Chvalšovice, poté po silnici č. II/170 do Vacova a dále po silnici č. II/171 přes Miřetice – Nespice – Dolany a dále do Čkyně a poté po silnici č. I/4 do Volyně, dále po ke křižovatce se silnicí č. II/170 do Nihošovic a zpět.
  • Linkové autobusy budou projíždět úsekem stavby v obou směrech. Pro umožnění projetí linkového autobusu zůstane vždy volný jeden jízdní pruh.
Táborsko

Až do 15. prosince bude probíhat v obci Ústrašice úplná uzavírka silnice č. III/1359. Důvodem je oprava mostu. Omezení se dotkne i autobusové linkové dopravy. Pro linku 390150 bude po dobu uzavírky zrušena bez náhrady zastávka Planá nad Lužnicí – U Lesa. U linky 390820, spoje 11, bude zrušena zastávka Ústrašice.

Napsal(a) Lukáš Dvořák s využitím TZ | Foto Jan Luxík

Štítky doprava, omezení, silnice, opravy

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

úterý, 17. září 2019, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

úterý, 17. září 2019, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

úterý, 17. září 2019, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o