Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Obří kovová konstrukce projede jihem Čech

středa, 21. února 2018, 16:30

Napříč Jihočeským krajem pojede zítra, ve čtvrtek 22. února, večer nadměrný náklad. Transport kovové konstrukce o šíři 5,8 metru, délce 16 metrů a výšce 4,5 metru, budou z Prachatic přes Budějce až na hranice s Rakouskem, doprovázet jihočeští dopravní policisté.

Nadměrná souprava dvou vozidel s doprovodem pojede ve čtvrtek 22. února přes tři jihočeské okresy. Z Prachatic vyrazí směrem ke státní hranici po dvacáté hodině.

Plánovaná trasa vede z Prachatic ke křižovatce se silnici II/145, dále směrem na Netolice až ke křižovatce se silnicí I/20 u Češňovic. „Odtud nadměrný náklad pojede do Českých Budějovic, kde se přesune po hlavním městském okruhu k výpadovce na Kamenný Újezd po silnici I/3. Odtud bude transport pokračovat přes Velešín na Kaplici a dále k hraničnímu přechodu Dolní Dvořiště,“ popsal trasu nadměrného nákladu policejní mluvčí Milan Bajcura. 

Pokud vše půjde a pojede podle plánu, souprava s nadměrným nákladem by měla státní hranici překročit zhruba jednu hodinu po půlnoci.

„Upozorňujeme řidiče jedoucí večer po zmíněné trase, že se jedná o nadměrný náklad kovové konstrukce o šíři 5,8 metrů, délky 16 metrů a výšky 4,5 metru. Dopravní policisté zajistí bezpečný průjezd po uvedených silnicích, a proto pokud bude třeba, respektujte jejich pokynů k zastavení nebo odbočení mimo komunikaci,“ žádá motoristy o spolupráci mluvčí Bajcura. 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadůFinanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Dnes, 09:45Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou...

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojíČeska pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Dnes, 09:42Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací...

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodujíPRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Dnes, 09:15Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o