Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

DOPRAVNÍ INFO: Silničáři opravují další cesty. Proto je potřeba počítat s uzavírkami

sobota, 28. dubna 2018, 09:20

Opravy jihočeských silnic pokračují. Na některých se už pilně pracuje, na dalších se práce chystají. A kde je nyní potřeba počítat s dopravními omezeními?

 • V okrese Strakonice probíhá od 23. dubna do 19. srpna částečná uzavírka silnic III/1407 a III/0394 v obci Čejetice. Jedná se o úsek od křižovatky těchto silnic ke sportovně rekreačnímu areálu Čejetice.
  Omezení provozu se dotkne i autobusové linkové dopravy.  Kvůli probíhajícím pracím bude dočasně zrušená autobusová zastávka Čejetice, Přeborovická. Náhradní zastávka bude umístěna na silnici III/1394 před mostem.
  Dočasně zrušená a přemístěná bude také zastávka Čejetice, železniční stanice. Náhradní zastávka je umístěna na silnici III/1407 v Čejeticích před budovou číslo popisné 2
   
 • Od 25. dubna do 19. října probíhá úplná uzavírka části silnice II/140 v obci Bílsko. Objízdná trasa bude v místě řádně označena. Pouze 2. června, nebo 21.července, bude objízdná trasa pro veškerou dopravu vedena po silnici II/140, přes obec Bílsko. Přechodné dopravní značení bude tento den tomuto uzpůsobeno.
   
 • V obci Bílkov, v katastrálním území města Dačice, probíhá od 23. dubna do 10. května úplná uzavírka silnice III/4076. Oprava silnice, v celkové délce 1,601 kilometru, zahrnuje dva stavební objekty, proto se úplně uzavření dotkne následujících míst:Úplná uzavírka silnice v úseku od křiž. II/407 po konec zástavby Karlov. Úplná uzavírka silnice po začátek obce Bílkov.
  Objízdná trasa je pro osobní a nákladní doprava stanovena takto: Ve směru Dačice – Bílkov po silnici II/151 směr Budíškovice zpět na silnici III/4076 přes obec Dobrohošť do obce Bílkov. Objízdná trasa je obousměrná, celková délka objížďky je zhruba pět kilometrů. 
  Pro autobusovou linkovou dopravu bude objízdná trasa vedena tímto způsobem: ve směru Dačice – Bílkov bude vedena po sililnici II/407 směr Nová Říše, dále po účelové komunikaci do obce Bílkov zpět na silnici III/4076. Objízdná trasa nebude vyznačena.  
  V době uzavírky nebudou obsluhovány zastávky autobusové linkové dopravy Dačice, THK, rozcestí a Dačice, Karlov. Náhradní zastávka: Dačice, THK.
   
 • Do 25. května bude nadále probíhat úplné uzavření silnice II/155 Borovany – od autobusového nádraží směrem na Vrcov ke křižovatce ulic Zahradní a Hlubocká. Jedná se o druhou etapu rekonstrukce této silnice.
  Objízdná trasa pro nákladní vozidla vede z Třeboně po silnici I/34 přes Vratín, dále po sil. III/14613 přes Slavošovice, Ledenice a dále po silnici II/157 do Borovan.  
  Délka objízdné trasy je devatenáct kilometrů. 

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ | Foto Jan Luxík

Štítky doprava, info, uzavírka, silnice, oprava

O čem píše Drbna.cz

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbaluROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

Dnes, 14:16Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v...

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než desetDo některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Dnes, 11:34Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc...

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK FischerSkupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Dnes, 10:02Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o