Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

DOPRAVNÍ INFO: Silničáři opravují další cesty. Proto je potřeba počítat s uzavírkami

středa, 27. června 2018, 17:13

Opravy jihočeských silnic pokračují. Na některých se už pilně pracuje, na dalších se práce chystají. A kde je nyní potřeba počítat s dopravními omezeními?

 • Až do 26. srpna letošního roku se opravuje opěrná zeď podél silnice III/14130 u Machova mlýna ve Vimperku. Uvedený úsek je uzavřen pro veškerý provoz už od 28. května. Objízdná trasa vzhledem k místu uzavírky není nestanovena.
   
 • ​Ještě v tomto týdnu, konkrétně do 29. června jee uzavřena křižovatka silnic číslo  III/15529 a III/15531 Roudné.  V místě probíhají stavební práce související s napojením inženýrských sítí (základní technická vybavenost Roudné Nové Role).
   
 • U obce Čížkrajice probíhá od 11. června dlouhodobá úplná uzavírka silnice III/1545. Staví se zde přeložka silnice. Stavební práce zde budou probíhat až do 30. září letošního roku.
  Motoristé jedoucí z Trhových Svinů do Benešova nad Černou jsou vedeni na objízdnou trasu v Trhových Svinech po silnici II/157 do obce Mohuřice, kde odbočí na silnici III/14621, po které budou pokračovat až do obce Slavče, kde se napojí na silnici III/1546, po které budou vedeni až do obce Chvalkov, kde se napojí zpět na silnici III/1545. V opačném směru je objízdná trasa totožná. Délka objízdné trasy je 7,5 kilometru.
  Spoje linky 320420 budou využívat objízdnou trasu po silnici III/1545 – III/1548 – Mezilesí – místní komunikace – Čížkrajice a to obousměrně.
   
 • Do letošního 26. října bude probíhat rekonstrukce silnice II/155 Borovany - Vrcov. Uzavření dotčeného úseku je rozděleno do dvou etap. 
  1. etapa: 8. června – 2. srpna: od výjezdu z autobusového nádraží až po konec stavby v obci Vrcov.
  2. etapa: 3. srpna – 26.října: od křižovatky (včetně) s ulicemi Zahradní a Hlubocká až po konec stavby ve Vrcově.
  Pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny vede objízdná trasa z Třeboně po silnici I/34 přes Vratín, dále po silnici III/14613 přes Slavošovice, Ledenice a dále po silnici II/157 do Borovan. Po rekonstrukci průtahu městem Borovany bude navržena objízdná trasa pro autobusy a vozidla do 3,5 tuny po místních komunikacích, kdy bude zachován průjezd z ulice Hlubocká do Zahradní a opačně přes silnici II/155.
  Při první fázi bude zachován obousměrný průjezd přes silnici II/155 mezi ulicemi Hlubocká a Zahradní v Borovanech pro vozidla do 3,5 tuny a linkové autobusy a dopravní obsluhu.
   
 • Pro uzavírku silnice II/155 v úseku Vrcov – Borovany a průtahu Vrcova bude navržena objížďka pro vozidla do 3,5 tuny z Domanína po silnice III/1469 do Slavošovic a dále po silnici III/14613 do Ledenic a dále po silnici II/157 a II/155 do Borovan.
  V opačném směru je objízdná trasa totožná. Vozidla do 3,5 tuny jedoucí od Trhových Svinů do Třeboně budou odkláněny na alternativní objízdnou trasu v obci Dvorec, kde budou dál pokračovat přes Kramolín a Lipnici až na silnici II/154, po níž budou pokračovat do Třeboně. Délka objízdné trasy je 19 kilometrů.
   
 • Od 21. června do 20. prosince letošního roku stvbaři mezi městem Suchdol nad Lužnicí a obcí Dvory nad Lužnicí opravují most. Z tohoto je v místě plánována úplná uzavírka silnice III/1505.
  Délka objízdné trasy je 14 kilometrů a platí pro veškerá motorová vozidla. Objížďka je vedena po silnících I., II , III. třídy ( I/24, II/103, III/1505).
   
 • Silnice I/20 a II/159 v úseku Maletice - Nový Dvůr/ Selibov  je částečně uzavřena od 27. června do 30. srpna.
  Objízdné trasy nejsou navrženy – uzavřený úsek je v délce maximálně 900 metrů a provoz je veden ve zbývající polovině vozovky. Při každé etapě provádění stavebních prací musí být křižovatka I/20 a II/159 průjezdná.

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a SaturnDnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes, 14:04Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského...

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce horZákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Dnes, 13:50Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš,...

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimuPolitolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Dnes, 13:32Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o