Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Za vánoční relaxací, teplem i mrazem do RRC Hluboká

pátek, 16. prosince 2011, 11:00

Prosinec?? Venku nepříjemná zima a v nás předvánoční neklid a kolem nás shon, hektické tempo v práci, hektické tempo ve snaze stihnout perfektně všechno, úklid, nákup dárků, pečení cukroví a ještě koupit stromek a sehnat kapra a vánočku upéct a...

Může být prosinec jiný? Může!! Může vám dopřát chvíle klidného odpočinku na pohodlném lehátku, z kterého je jen pár metrů do příjemně teplé, průzračně čisté vody nebo do vody, ve které víří a tryská svěžest vodního proudu. Nic a nikdo vás neruší, poklidnou harmonii doplňuje dobře chlazený drink a spokojené vědomí, že si vychutnáváte čas, který patří jen vám. Čas, který si můžete dopřát jako odměnu za zvládnutí všech vánočních příprav.

A vůbec se nemusíte za teplem a odpočinkem vydávat na dlouhou cestu k moři. Ideální podmínky pro svou zaslouženou a vytouženou relaxaci najdete nedaleko Českých Budějovic – v Relaxačním a regeneračním centru v Hluboké nad Vltavou.

Wellness a Fitness centrum RRC Hluboká je místem, kde najdete skutečně komplexní nabídku jak pro odpočinek a uvolnění, tak pro zlepšení a posílení kondice.

Ve wellness části je k dispozici velký bazén s příjemně teplou vodou, vířivka a odpočinková zóna s lehátky a také bar..
Pokud jste si oblíbili saunování, pak jistě uvítáte možnost pobytu v některé ze saun – ať už v aromasauně, Římské parní lázni, infrasauně nebo finské sauně a samozřejmě  v ochlazovacím bazénu a odpočívárně. Speciální terapii nabízí Kneippovy lázně, určené ke stimulaci krevního oběhu.

Bezstarostnost pobytu ve wellness RRC Hluboká je zajištěna i díky doplňkovým službám – v rámci vstupu jsou připraveny pro všechny hosty ručníky, župany, fény atd., takže stačí mít s sebou jen plavky.

Aktivním způsobem relaxace je ovšem také pohyb a posílení kondice. Pro tento způsob vychutnávání volného času nabízí optimální a jedinečné podmínky Fitness centrum, vybavené nejmodernějšími stroji zn. STAR TRAC a unikátním systémem Cardio cinema, díky kterému se nemusíte vzdát oblíbených televizních pořadů nebo přenosů sportovních utkání, protože každý z strojů má obrazovku, která kromě údajů o průběhu cvičení nabízí i televizní programy! Ve Fitness centru RRC Hluboká tak máte jedinečnou možnost dívat se na televizi zdravě.
K dispozici jsou zkušení, kvalifikovaní osobní trenéři, je zde možnost výživového poradenství a další služby, které se vždy řídí individuálním přáním klienta.

Všechny služby Wellness a Fitness centra RRC Hluboká jsou denně k dispozici v rámci jednorázového vstupu a to ve dvou verzích -  vstup Off peak, který za cenu 340 Kč nabízí možnost pobytu od 11. do 16. hodin, nebo vstup celodenní, který v době svátků bude v následujících časech.

Kromě těchto služeb nabízí Fitness centrum i mnoho dalších aktivit, například aquazumbu, pilates, power jogu, bosu a další.

Fitness centrum RRC Hluboká má navíc jednu v regionu zcela výjimečnou specialitu – kryokomoru, ve které je aplikována léčebně-rehabilitační metoda kryoterapie – léčba mrazem.

Na otázky, věnované této metodě, odpovídá ředitelka Wellness a Fitness RRC Hluboká Radka Schmiedová.

Radko, je kryokomora opravdu komora? A v čem konkrétně metoda kryoterapie spočívá?

Radka Schmiedová: „Kryokomora je vlastně speciální kabina, do které klient vstoupí a po velmi krátkou dobu – obvykle 1 minutu, maximum je 4 minuty – je vystaven působení extrémního mrazu,-110° až - 160 °C. Působení extrémního chladu vyvolá v organismu rychlé fyziologické reakce, dochází k intenzivnímu prokrvení a rozšíření cév, jsou aktivovány hormony, které tlumí zánětlivé procesy a také hormony, které mají vliv na psychiku – endorfiny, protizánětlivé kortikoidy, u mužů testosteron,  serotonin a další. Aktivují se také T lymfocyty, dochází k vyplavování škodlivin z těla a výrazně posilována imunita, je stimulován a regenerován metabolismus i svaly těla".

Zní to pozitivně, ale – mráz až -160 ° ?? Lze to vůbec vydržet, když často cítíme nepříjemnou zimu už při – 10 ° ?

„Možná to zní překvapivě, ale při kryoterapii se nepříjemné pocity z chladu neobjeví. Do kabiny v průběhu terapie totiž proudí technicky upravený, zcela suchý vzduch bez vlhkosti, takže klient extremnost chladu nepociťuje. Naopak, díky už zmíněným endorfinům vzniká při pobytu v kryokomoře pocit velmi dobré nálady až euforie, která má celkem dlouhodobé trvání.“

Takže mrazem ke zlepšení nálady...a jistě nejen nálady. Jaké jsou indikace pro kryoterapii?

„Vzhledem k širokému rozsahu reakcí, které kryoterapie v organismu vyvolává, je hodně široké i spektrum problémů a onemocnění, kde se kryoterapie jako léčebně-rehabilitační metoda uplatňuje. Především je aplikována  u revmatických a degenerativních zánětlivých onemocnění pohybového aparátu, jako jsou reaktivní artritida, ankylosní spondylitida - Bechtěrevova choroba,při problémech s krční páteří, při zánětech šlach a svalů, při léčbě natržených šlach nebo menisku a při mnoha dalších potížích s pohybovým aparátem těla. Velmi dobře kryoterapie působí při léčbě poúrazových nebo pooperačních otoků.  Další indikací jsou onemocnění kožní, například lupenka, ekzémy, depresivní stavy, migreny. Kryoterapie má díky prokrvení a tedy i vypnutí pokožky také významný kosmetický efekt a má pozitivní účinek i na celulitidu, hlavně pro sportovce je důležité účinné prokrvení svalstva a celková rekondice.Konkrétních možností využití kryoterapie je samozřejmě mnohem více .Musím také doplnit, že metoda není vhodná pro lidi s chladovou alergií, epilepsií, neléčenou hypertenzí,akutním onemocněním dýchacích cest nebo klaustrofobií. U konkrétních onemocnění je dobře konzultovat užití kryoterapie s lékařem, poradenství poskytujeme i u nás v RRC.Všechny otázky, které se ze strany klientů objevují, konzultuji s naším odborným garantem a odborníkem na kryoterapii, ing. Petrem Strnadem, Csc.“

A jak tedy konkrétně kryoterapie a pobyt v kryokomoře probíhá?

„Do kryokomory vstupuje klient ve svém prádle, my mu poskytujeme ochranné prostředky, které chrání nejcitlivější části těla – rukavice, ponožky, čelenku na zakrytí uší. Po aklimatizaci v kabině je aktivováno krátkodobé působení extrémního mrazu.Klient je samozřejmě pečlivě monitorován odborným dohledem, přes průhledné sklo kabiny může komunikovat vizuálně a díky systému v komoře i akusticky, takže při sebemenším problému nebo pocitu diskomfortu klienta může být terapie přerušena. Po uplynutí určené doby klient vyjde z kabiny a měl by se věnovat pohybové aktivitě, která podpoří aktivaci prokrvení. Pro skutečnou účinnost kryoterapie je doporučeno 12 až 20 terapií .“

Jaké jsou dosavadní reakce klientů?

„Reakce jsou pozitivní, spokojené, už po pěti, šesti terapiích někteří klienti zjistili, že jejich často dlouhodobé potíže hodně ustoupily, mizí....Jsme velmi rádi, že můžeme  v RRC nabídnout obyvatelům jižních Čech metodu, která je výjimečná a především – je pozitivní pro zlepšení zdraví. V současné době je k dispozici zvýhodněná permanentka , která obsahuje 10 vstupů do kryokomory a její cena je 1900Kč.“

PR text RRC Hluboká

Infra sauna a Kneippovy lázně.Fitness - spinning sál.Fitness - Cardio cinema.Wellness - bazén a relaxační zona.Fitness - Cardio zona.Fitness

O čem píše Drbna.cz

Lví král v tuzemských kinech porazil Spider-ManaLví král v tuzemských kinech porazil Spider-Mana

Lví král v tuzemských kinech porazil Spider-Mana

Dnes, 16:11V čele víkendové návštěvnosti českých kin vystřídal další kapitolu filmové série Spider-Man:...

Na Slovensku začal soud s Ruskem a Kočnerem za padělání směnekNa Slovensku začal soud s Ruskem a Kočnerem za padělání směnek

Na Slovensku začal soud s Ruskem a Kočnerem za padělání směnek

Dnes, 14:44Kočner, kterého policie letos v březnu obvinila také z objednání loňské vraždy novináře Jána...

Rapper Leo Beránek částečně popřel obžalobu, která ho viní ze dvou napadeníRapper Leo Beránek částečně popřel obžalobu, která ho viní ze dvou napadení

Rapper Leo Beránek částečně popřel obžalobu, která ho viní ze dvou napadení

Dnes, 13:21Soud dnes začal projednávat případ amatérského thaiboxera a rappera Lea Beránka, kterému hrozí až...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o