Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

Na lipenských sjezdovkách je už přes půl metru sněhu

neděle, 3. ledna 2016, 17:18

Návštěvníci Skiareálu Lipno se mohou těšit na první letošní lyžovačku ve velmi dobrých podmínkách. Nejdříve se v pondělí dětem otevře výukové hřiště Fox park se třemi pojízdnými koberci a lyžařskou školou, o den později se lyžaři vydají na sjezdovky Jezerní, Spojovací, Lišáka Foxe a Dámskou.

„Areál se nám díky počasí i investicím do zasněžovacího systému daří připravovat ve velmi krátkém čase. Lyžaři se mohou těšit na více než čtyři kilometry sjezdových tratí, na kterých je přes padesát centimetrů sněhu. Už od úterý bude od 18 hodin pro všechny připravené i večerní lyžování,“ pochvaluje si ředitel Skiareálu Lipno Petr Dušek s tím, že během večerního lyžování bude otevřený také Fox park, aby se děti mohly dostatečně vydovádět.

Sněžná děla v areálu běží díky dobrému počasí stále naplno. „Doposud jsme nasněžili na sjezdové tratě a do Fox parku přes 100 tisíc kubíků sněhu a ve sněžení pokračujeme dál,“ zdůraznil Dušek s tím, že i předpovědi počasí na další dny jsou velmi příznivé. Od úterý pojedou naplno i všechny tři lanové dráhy v areálu a lyžaři se přímo ze sjezdovek mohou vydávat na Stezku korunami stromů. „Bude zde k dispozici speciální půjčovna outdoorových bot a úschovna lyží a lyžáků. Návštěvníci si tak užijí cestu vzhůru k vrcholkům stromů bez jakýchkoliv starostí o svoje lyže a v pohodlných botách,“ upozornil Dušek.

Pokud někdo už nevěřil, že se zima umoudří a nevzal si na hory lyžařské vybavení, pomůže mu místní půjčovna Intersport rent a otevřený je i obchod Intersport. „Lyžaři začátečníci se mohou spolehnout na naše instruktory z lyžařské školy a pro děti i jejich rodiče jsou na celý týden připravené animační programy,“ dodal Dušek. 

Tisková zpráva

Kam dál?

Nemocnice Český Krumlov loni mimo jiné koupila nové sanitkyNemocnice Český Krumlov loni mimo jiné koupila nové sanitky

Nemocnice Český Krumlov loni mimo jiné koupila nové sanitky

sobota, 2. ledna 2016, 09:25Dokončení obnovy operačních stolů a operačních svítidel na chirurgickém oddělení, obnova...

Rychlík u Kaplice usmrtil člověka, zřejmě sebevrahaRychlík u Kaplice usmrtil člověka, zřejmě sebevraha

Rychlík u Kaplice usmrtil člověka, zřejmě sebevraha

čtvrtek, 31. prosince 2015, 17:54Rychlík jedoucí z Prahy do rakouského Lince dnes v podvečer u Kaplice na Českokrumlovsku srazil a...

Na Nový rok se chystá tradiční výstup na Stezku korunami stromůNa Nový rok se chystá tradiční výstup na Stezku korunami stromů

Na Nový rok se chystá tradiční výstup na Stezku korunami stromů

středa, 30. prosince 2015, 10:53Již počtvrté lze zdolat Stezku korunami stromů Lipno i na Nový rok. „Jako každý rok i nyní jsme pro...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o