Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

VIDEO: Romanu Bernatovi se splnil životní sen

neděle, 21. prosince 2014, 12:16

Nezapomenutelné okamžiky nejen kariéry, ale zcela jistě i života si prožil během sobotního podvečera hokejista Roman Bernat. Ten se stal pro prvoligový šlágr s Piráty Chomutov právoplatným členem sestavy ČEZ Motoru České Budějovice a absolvoval s týmem kompletní program.

Každý věděl, že jednadvacetiletý forvard do utkání nezasáhne. Se svými spoluhráči si však užil den tak, jako by měl nastoupit v jedné ze čtyř formací. Kdyby to pravidla povolovala, určitě by se objevil v té druhé, kde by mohl zaskočit za nemocného kapitána Josefa Straku.

Roman Bernat tak musel přijít mezi třetí a čtvrtou hodinou do Budvar Arény, aby se protáhl a rozcvičil. Poté už se oblékal do výstroje a naslouchal taktickým pokynům trenérského dua Petr Rosol - Radek Bělohlav. Jeho největší chvíle slávy však teprve měly přijít.

Nejdříve jej čekalo rozbruslení. Postupně se plnící ochozy ho za každý kontakt s pukem odměňovaly potleskem. Ten nejemotivnější moment přišel těšně před úvodním buly, když uzavíral nástup hráčů a přes šest tisíc diváků ho neutichajícím potleskem ve stoje odměnilo za to, jak se statečně vypořádává se svým nepříznivým osudem. Za zvuků písně skupiny Coldplay musel v daný okamžik běžet mráz po zádech snad každému.

„Říkal jsem si, ať se mi hlavně nepodlomí kolena a abych nezačal brečet. Kolena se mi nepodlomila, ale brečel jsem, samozřejmě. Slza ukápla,“ říká hokejista. Emotivní moment ještě podpořilo předání šeku ze strany Chomutovských, kteří pro Romana Bernata společně s fanoušky vybrali necelých pětadvacet tisíc korun.

Hráč se šestnáctkou na dresu se poté usadil na střídačce vedle náhradního brankáře Pechka a společně s ním sledoval, jak si jeho tým vede proti Pirátům. Před druhou třetinou mu také zástupci společnosti ČEZ, ředitel Jaderné elektrárny Temelín Miloš Štěpanovský a od ledna jeho nástupce Bohdan Zronek, věnovali šek na rovných sto tisíc korun. Bernat se však krátce nato musel jít svléknout, aby mohl být přítomný na své autogramiádě v útrobách stadionu.

Na konec duelu se ale znovu vrátil mezi střídačky, aby společně se svými spoluhráči sledoval nájezdy. Přestože v nich byli úspěšní hosté, zažil na ledě klasickou děkovačku a ani on si neodpustil rybičku směrem ke kotli domácích fanoušků. Po společném kolečku pro diváky a rozloučení se ve středovém kruhu již zamířil do tunelu pro hokejisty, kde na něj čekali novináři.

ČTĚTE TAKÉ: Skvělý duel nejlepších týmů ligy vyhráli Piráti

Takový byl splněný sen kluka, který si vysnil, že se stane profesionálním hokejistou. Jeho osud byl však před více jak dvěma lety proti, a tak mu s realizací nesplněného přání museli pomoci zástupci vedení Motoru. A udělali to na výbornou, protože na 20. prosinec 2014 žádný budějcký fanoušek nezapomene. Tím spíš Roman Bernat!

Budějcká Drbna navíc chtěla umocnit prožitek z jeho splněného snu, proto mu na helmu umístila speciální kameru, díky které se můžete podívat na unikátní záběry z toho, co mladík prožil.

Roman Bernat vyhrál boj o život, aby mohl nastoupit za Motor

Video: Martin Boška, PROmovie

Článek byl vybrán do sekce To nejlepší z Drbny u příležitosti pátých narozenin Budějcké Drbny. #tonejlepsizdrbny

Roman Bernat si užil první třetinu zápasu na střídačce MotoruAutogramiáda v útrobách Budvar ArényPřed kabinou MotoruRoman BernatBernat střílíS kapitánem Pirátů Štěpánem Hřebejkem. Od chomutovských hráčů a fanoušků dostal Roman 24 500 KčPoslední přípravy Romana Bernata na předzápasové rozbrusleníRoman Bernat dostal od Nadace ČEZ finanční dar ve výši 100 tisíc korun. Šek mu předává ředitel Jaderné elektrárny Temelín Miloš ŠtěpanovskýRoman při rozbrusleníRoman Bernat si zápas užil se vším všudyNástup před zápasemA tradiční rybička na závěr!

Kam dál?

Skvělý duel nejlepších týmů ligy vyhráli PirátiSkvělý duel nejlepších týmů ligy vyhráli Piráti

Skvělý duel nejlepších týmů ligy vyhráli Piráti

sobota, 20. prosince 2014, 20:34Prvoligový šlágr téměř vyprodal Budvar Arénu! A diváci se bavili. Když už to vypadalo, že...

Kádrem poloviční, góly už ne. Rybníkáři s Rusy prohráliKádrem poloviční, góly už ne. Rybníkáři s Rusy prohráli

Kádrem poloviční, góly už ne. Rybníkáři s Rusy prohráli

sobota, 20. prosince 2014, 10:35Prakticky každé hokejové utkání, ve kterém lze jenom náznakem najít souboj mezi Českou republikou a...

Zápas jako řemen! Motor přivítá doma ChomutovZápas jako řemen! Motor přivítá doma Chomutov

Zápas jako řemen! Motor přivítá doma Chomutov

pátek, 19. prosince 2014, 20:41Lepší zápas první hokejové ligy jinde neuvidíte. Sobotní duel mezi Motorem, druhým týmem tabulky, a...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o