Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Jiří Šimánek by rád pokračoval v mateřském klubu i příští sezonu

pondělí, 22. dubna 2019, 08:07

Jiřího Šimánka není třeba nijak zdlouhavě fanouškovi z Budějc představovat. Odchovanec a dlouholetý hráč ještě z dob extraligových se před letošní sezonou vrátil domů, aby se pokusil Motoru pomoci s návratem do nejvyšší soutěže. Zkušeností má na rozdávání, a tak vedle něj mohou růst pro budějcký hokej další nadějní hokejisté a zároveň se učit z jeho příkladného přístupu ke každému utkání. Ne všichni fanoušci ale sdíleli z jeho návratu na budějovický led nadšení a nemohli mu zapomenout předchozí působení u organizace Mountfieldu. Jak se s touto nevolí snažil vypořádat a jestli hodlá bojovat i nadále za mateřský klub se snažil odpovědět po posledním domácím utkání sezony.

V čem byl zápas s Pardubicemi jiný než ty předchozí, že jste dokázali vyhrát?
Oproti těm předchozím zápasům jsme dokázali dát góly. Soupeř byl dnes taky jiný, než když jsme hráli třeba v těch Pardubicích. Přijelo mladé mužstvo, ale tím nechci snižovat jejich kvalitu. My jsme dnes potřebovali za každou cenu vyhrát, protože jsme se chtěli rozloučit s fanoušky vítězstvím.

Jak těžce se hledá motivace do takového zápasu?
Motivaci musí mít každý v sobě. Pořád máte na zádech svoje jméno a vepředu znak klubu, který reprezentujete, takže prostě chcete vyhrát.

Dnes dal svůj první gól mezi dospělými velký talent Pavel Novák. Co říkáte na jeho výkony a na to, jak se pere s dospělým hokejem?
Novas s námi byl už od začátku přípravy před sezonou a určitě je to šikovný hráč. Samozřejmě bude potřebovat ještě trochu zesílit, aby byl odolnější v tom dospělém hokeji, ale je vidět, že je šikovný s hokejkou a dneska si ten gól zasloužil.

Jak byste zhodnotil celou letošní sezonu?
Kdybychom slavili postup, byl by to úspěch. Takhle si můžeme říct, že to byla dobrá sezona a bohužel se nám nepovedl ten závěr. Bylo tam hodně věcí, co se dalo udělat líp, ať už to byla koncovka, nebo přesilovky, který nás v baráži zradily. Nikdo na nás nevytvářel nějaký zběsilý tlak, že musí být nutně baráž, takže jsme rádi, že jsme se do ní dostali a pro všechny kluky je to dobrá zkušenost. Příští rok se baráž nehraje, a tak doufám, že ty nabraný zkušenosti z těchto zápasů využijeme v play-off v příští sezoně.

Když jste před sezonou tým posílil, některým fanouškům to bylo proti srsti kvůli vašemu působení v Hradci Králové. Cítíte teď aktuálně, že je už vše v pořádku a staré křivdy jsou zapomenuty?
Teď se na ledě chtěli všichni fotit a chtěli podpis, ale jinak samozřejmě bylo logický, že se to někomu nelíbilo. Já ale mohu přístupem k té hře všem takovým na to dát zapomenout.

Byl to dnes váš poslední soutěžní zápas kariéry v dresu Motoru na domácím ledě?
Já doufám, že ne.

Napsal(a) Martin Hybrant | Foto Pavel Kacerovský

Štítky Motor, hokej, rozhovor, Jiří Šimánek

O čem píše Drbna.cz

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbaluROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

středa, 18. září 2019, 14:16Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v...

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než desetDo některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

středa, 18. září 2019, 11:34Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc...

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK FischerSkupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

středa, 18. září 2019, 10:02Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o