Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

SOUTĚŽ: Jarní výstava Hobby se poprvé představí společně se Stavebním veletrhem

pondělí, 29. dubna 2019, 17:34

Hobby se letos vrací na budějcké výstaviště spolu se Stavebním veletrhem. K vidění tak znovu budou nabídky sazenic nebo nářadí na zahradu, ale také novinky z architektury. Přijďte si užít dvě jarní výstavy za cenu jedné vstupenky. Začínají už 8. května.

Oblíbená výstava HOBBY proběhne letos poprvé zároveň se Stavebním veletrhem. Tradičně se na HOBBY sjedou firmy s nabídkou sazenic, semen, nebo nářadí pro zahradu, opět se zúčastní i vědci z Biologického centra Akademie věd ČR s mobilní laboratoří ve stylovém stříbrném karavanu, který bude stát nedaleko hlavní brány spolu s Kompostárnou Jarošovice. Návštěvníci tu uvidí malou půdní zoo s živými živočichy, neviditelný půdní svět pod mikroskopy a lupami, ale i ukázky půdních vlastností a procesů.

Bohatý doprovodný program a návštěvnické soutěže

Od středy do neděle  bude každý den probíhat bohatý doprovodný a kulturní program, a to i pro nejmenší návštěvníky jako je například dětský koutek s řadou atrakcí, o víkendu na výstavištním rybníku rybářské závody Chyť a pusť. Pro dospělé bude každý den v Pivovarské zahradě nejen hudební program, ale i řada soutěží jako například Pití piva na čas nebo Velká cena HOBBY v pojídání bramboráku. Poslední den, tedy v neděli 12. května, vybere porota v čele s moderátorem Karlem Voříškem nejšikovnějšího VOŘÍŠKA ROKU. Hlavní ceny do soutěže věnuje firma Guden, která přináší na trh gurmánská krmiva z Dánska pro psy a kočky.

Stavební veletrh – Stavba od A do Z

Absolutní novinkou je Stavební veletrh s podtitulem „Stavba od A do Z“. Proběhne v pavilonu T1 a T2 a na přilehlých venkovních plochách. Vystavovatelé budou prezentovat novinky z architektury, bydlení a stavebnictví jako jsou stavební materiály, výrobky, technologie apod. „Je to skvělá možnost se po delší době opět seznámit v jihočeském regionu s problematikou výstavby rodinných domů. Stavební veletrh by měl provést návštěvníka nejen jednotlivými fázemi výstavby domu, ale také poskytnout průřez novinkami z oblasti moderních technologií,“ říká předseda představenstva Mojmír Severin.

Odborné přednášky a tematické výstavy

Součástí veletrhu budou i odborné přednášky pro veřejnost. Zástupci Centra pasivního domu uspořádají na pódiu tříhodinový blok přednášek na téma: „Základní principy úsporných budov, řízené větrání technologií, téměř nulové budovy a obecný přehled, jak v současné době stavět“, poradci a odborníci z oblasti energií předají klíčové informace o tom, jak získat dotace na bydlení, přednášet budou na téma: „Dotační možnosti pro váš dům – Nová zelená úsporám a kotlíkové dotace“.

HOBBY a Stavební veletrh
8. – 12. května
Středa – Sobota 9 – 18 hodin
Neděle 9 – 17 hodin
Pro vstup do areálu budou otevřené brány číslo:
1, 2, 3 a od Tesca

Vystoupí i zástupci Jihočeského muzea a seznámí návštěvníky s archeologickým průzkumem ze staveniště dálnice D3. Dalším z témat v rámci přednáškového programu bude ochrana majetku od specialistů z Odboru prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR.

Stavební veletrh budou doprovázet tematické výstavy jako například putovní výstava „Presta jižní Čechy 2016-2018“ dokumentující desátý ročník soutěžní přehlídky stavebních realizací organizovaný Českým svazem stavebních inženýrů ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazem podnikatelů ve stavebnictví. Jihočeský kraj doplní svoji expozici výstavními panely nejvýznamnějších staveb, které Kraj financuje.

Po celých pět dní bude v pavilonu T1 instalovaná panelová výstava budějovického patriota, fotografa, autora cca dvaceti knih o Českých Budějovicích a sběratele českobudějovických pohlednic, držitele Ceny města za rok 2015 Milana Bindera „Když století městem proletí“.

Navštívit také budete moct výstavu Leonardium společnosti Objevárium v pavilonu T2. O víkendu budou pro malé návštěvníky Leonardia připraveny speciální workshopy ke Dni matek. Objevárium je obecně prospěšná společnost, která se zabývá tvorbou interaktivních edukačně-zábavných výstav pro děti. Jde o projekty rozvíjející kreativitu a myšlení.

Předprodej vstupenek probíhá již teď v prodejní síti Ticketstream a vstupenka je společná pro obě výstavy. Více informací na www.vcb.cz , FB a instagramu Výstaviště.

Soutěž o vstupenky na výstavu Hobby a Stavební veletrh (8. – 12. května, Výstaviště České Budějovice)

Díky soutěži s Budějckou Drbnou můžou tři čtenáři vyhrát dvě vstupenky na výstavu. Stačí jen do pondělí 6. května správně odpovědět na soutěžní otázku a čekat na slosování. 

Soutěž skončila! Vstupenky vyhrává Lenka Rychlá, Lucie Šulcová a Adolf Matějka. Gratulujeme!

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

Tisková zpráva

Štítky výstaviště, Hobby, soutěž,

Jarní výstava Hobby se poprvé představí společně se stavebním veletrhemJarní výstava Hobby se poprvé představí společně se stavebním veletrhemJarní výstava Hobby se poprvé představí společně se stavebním veletrhemJarní výstava Hobby se poprvé představí společně se stavebním veletrhemJarní výstava Hobby se poprvé představí společně se stavebním veletrhem

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předemSouzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Dnes, 11:38Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana,...

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcemPodle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Dnes, 10:11Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva...

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráciZeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Dnes, 09:18Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o