Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Podpořte dobrou věc a zlepšete si fyzičku. Benefiční běh na Hluboké pomůže zajistit vzdělávání dětí na druhém konci světa

pondělí, 10. září 2018, 10:10

„Vyběhněte s námi naproti lepším zítřkům - pro sebe nebo pro druhé, kteří potřebují pomoci.“ Tímto mottem se snaží pořadatelé 1. benefičního běhu pro Hvězdici přimět širokou veřejnost k účasti na akci, která proběhne už v neděli 16. září ve Sportovně-relaxačním areálu na Hluboké nad Vltavou v rámci mezinárodního filmového festivalu Voda Moře Oceány. Všichni soutěžící svou účastí podpoří vzdělávání a sociální zabezpečení dětí v Kambodži.

„Díky vašemu příspěvku budou moci děti v Kambodži jít do školy a vzdělávat se, čímž zabezpečí budoucnost sobě a své budoucí rodině,“ říká za pořadatele Zuzana Reifová.

Organizátoři si pro soutěžící připravili běh na 5 a 10 kilometrů měřený profi časomírou. Trasa povede po cyklostezce podél řeky Vltavy z areálu Hluboká směrem na Purkarec. Na ty nejmenší čeká dětský závod.

Startovné dětského závodu je 100 korun. Startovné závodu na 5 a 10 kilometrů je 200 korun. „Kompletní výtěžek z akce bude připsán na transparentní účet Hvězdice,“ dodala za pořadatele Markéta Nováková. Právě tato nezisková organizace z Českých Budějovic za dobu svého fungování odvedla v Kambodži velký kus práce. První školu postavila za čtyři a půl měsíce. První výuka ve škole začala v roce 2014, teď budou zahajovat pátý ročník. Druhou školu čeká letos premiéra. Za neziskovou organizací stojí devětadvacetiletá Veronika Pospíšilová. „Děti se mě často ptají, proč jsem tam postavila zrovna školu a ne třeba nemocnici. Jedním z důvodů je genocida, která tam proběhla v sedmdesátých letech, při které byli vyvražděni všichni intelektuálové, ale hlavní důvod byl zase hrozně jednoduchý. Školu tam v tu chvíli potřebovali,“ vysvětluje. A právě zaplacením startovného můžete i vy přispět svou trošku na dobrou věc.

Pokud se necítíte na běh, přijďte podpořit účastníky k trati, zacvičit si jógu a užit si skvělou neděli třeba s celou rodinou. Po dobu celé akce bude sportovně-relaxační areál otevřen v celé své kráse. Vyzkoušet tak můžete lanový park, špuntárium, minigolf, workout hřiště a další.

Aktuální informace k běhu, doprovodnému programu a informace, jak se registrovat, najdete ve facebookové události.

Napsal(a) Michael Daněk

Štítky Kambodža, běh, benefice, Hvězdice, Hluboká nad Vltavou,

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o