Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

První ročník závodu na paddleboardech se pojede ze Zlatky do Boršova

pondělí, 10. června 2019, 15:02

Boršov nad Vltavou letos pořádá první ročník závodu na paddleboardech. Závodníci si užijí jednadvacet kilometrů dlouhou část Vltavy ze Zlaté Koruny do Boršova, která je považována za jednu z nejromantičtějších částí řeky. Na každého závodníka čeká pamětní medaile , vítězové získají věcné ceny.

„Plavba na paddleboardu má mnohem blíže k vorařským plavcům, kteří pendlovali se svazky dřevěných klád mezi Vyšším Brodem a Prahou, než plavba na raftu nebo lodi, a tímto závodem našim statečným předkům i tak trochu vzdávají hold,“ popisuje starosta Boršova Jan Zeman.

Na krátkém úseku se nachází mnoho peřejí, zřícenina Dívčího Kamene s hamrem, sotva znatelná zřícenina hradu Maškovec, rozvalený jez U Rybů s jednou z nejstarších chatových osad v Čechách, jez Březí se dvěma vodními elektrárnami, který se musí přenášet, což je atraktivní pro diváky, stejně jako podívaná ze silničního mostu v Boršově nad Vltavou těsně před cílem, kdy závodníci objedou pilíř železničního mostu a poplují kousek proti proudu do cíle v půjčovně lodí Ká-Servis. Vedle předvedení krásného vodáckého úseku Vltavy se bude popularizovat i nové sportovní odvětví – Stand Up Paddleboarding.

Prezentace závodu bude v sobotu 22. června do půl jedenácté včetně zaplacení startovného, v 11 hodin je hromadný start na pravém břehu řeky v kempu ve Zlaté Koruně. Ze startu odvezou pořadatelé věci všem závodníkům do cíle, kde bude připraveno i občerstvení. Každý účastník dostane pamětní medaili, vítězové kategorií věcné ceny.

Zájemci o závod, kteří nemají vlastní paddleboard, si vše potřebné mohou vypůjčit za zvýhodněnou cenu v půjčovně v Boršově nad Vltavou.

Tisková zpráva | Foto Redakce

Štítky závod, paddleboard, Boršov nad Vltavou, Zlatá koruna

O čem píše Drbna.cz

RegioJet na lince z Liberce do Prahy končí se stevardy. O tuhle práci není zájemRegioJet na lince z Liberce do Prahy končí se stevardy. O tuhle práci není zájem

RegioJet na lince z Liberce do Prahy končí se stevardy. O tuhle práci není zájem

Dnes, 11:33Cestující na autobusové lince mezi Libercem a Prahou společnosti RegioJet se budou muset obejít...

Výherce miliardového jackpotu se už ozval, vsadil přes internetVýherce miliardového jackpotu se už ozval, vsadil přes internet

Výherce miliardového jackpotu se už ozval, vsadil přes internet

Dnes, 09:46Český výherce 1,412 miliardy korun, které v pátek vyhrál v evropské loterii Eurojackpot, se dnes...

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v leseNa Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

sobota, 15. června 2019, 18:41Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o