Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 
Budějcká Drbna

Jihočeská golfistka Gabriela Roberta Vítů přidala do své sbírky další úspěchy

čtvrtek, 20. října 2016, 09:27

Je jí teprve patnáct let, ale úspěchů má na svém kontě více, než leckterý dospělý golfista či golfistka. Po individuálním úspěchu, kdy zvítězila na mistrovství České republiky v jamkové hře, přidala Gabriela Roberta Vítů také několik týmových úspěchů.

S týmem České republiky do šestnácti let odcestovala v červenci do Švýcarska, aby se společně pokusili o co nejlepší výsledek na European Young Masters. Tento turnaj se považuje za mistrovství Evropy smíšených týmů U16. V každém týmu jsou dva chlapci a dvě dívky a hrají se tři kola na rány. Českému týmu se enormně dařilo a celou soutěž nakonec vyhrál, když za sebou nechal všechny evropské golfové velmoci. Druhé Španělsko za sebou Češi nechali o čtyři rány a třetí Anglii o sedm.

Se svým extraligovým družstvem RGC Mariánské Lázně, ve kterém hraje Vítů od jedenácti let, získala extraligový titul, což její tým opravňovalo ke startu na Poháru mistrů evropských zemí v Bulharsku. Tam se setkalo sedmnáct nejlepších ženských golfových klubů. Hrála se opět tři kola na rány a počítaly se dva nejlepší výsledky na tým. Český celek skončil nakonec v paru a umístil se na konečném čtvrtém místě. Jihočeška zahrála kola za 72, 74 a 69 ran a celkově skončila jednu ránu pod parem. V individuálním hodnocení skončila na děleném sedmém místě.

Další úspěch zaznamenala golfistka z Hluboké nad Vltavou na novém hřišti v Hrubé Borši u Sence. Na slovenském hřišti, které je dlouhé 5677 metrů zahrála 72, 72 a 68 ran. Turnaj suverénně vyhrála a navíc v posledním kole vytvořila ženský rekord hřiště.

Je to již její druhý rekord hřiště. V loňském roce zahrála na hřišti GC Český Krumlov 64 ran. To znamená -7 a jde tak o absolutní rekord bez rozdílu pohlaví.

Výsledky v letošním roce posunuly Vítů na 520. místo ve světovém amatérském žebříčku žen (WAGR).

Napsal Aleš Skok

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatelJak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Dnes, 14:43Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském...

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátorDRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Dnes, 13:18Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha...

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenkuDen s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Dnes, 11:23Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o