Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

GLOSA: Samson už nemá dres. Bude na sobě ještě někdy něco mít?

úterý, 28. dubna 2015, 18:25

„Tak už je dole.“ Ne, nestrhával se žádný komunistický pomník, ani nikdo nikam nepadal. Tato slova jen zazněla dnes ráno z úst jednoho z přihlížejících během svlékání sochy Samsona z dresu budějckých hokejistů, kteří neúspěšně bojovali ve své druhé sezoně o postup do extraligové soutěže.

Po velkolepém zahájení oslav města asi „Samík“, jak mu fanoušci Motoru začali říkat, hýbal nejvíce domácím děním. Zpočátku vypadalo všechno v pořádku, během krátkého časového období se ti, kteří dres na soše chtěli, dočkali potřebných povolení. Až se zdálo, že je to neuvěřitelné. No, ono to vlastně neuvěřitelné bylo. Všechno zlato se totiž netřpytilo...

Největší problém s celou akcí měli památkáři. Ostatně se to i čekalo. „Jakmile se socha stane centrem takového sportovního happeningu, tak všechny pozitivní i negativní emoce, které se kolem toho točí, zvyšují riziko poškození,“ říkal ředitel územní památkové správy Petr Pavelec. Ponechám na názoru každého, zda s dresem souvisely následné graffiti na kašně.

Socha jako taková originálem není, navíc si myslím, že ji nový úbor ochránil od holubů. Věřím tomu, že to i zaujalo spoustu turistů. A schválně... Kolikrát jste si za život Samsona vyfotili „nahého“? Pokud se najde zájmová skupina, která je schopna strhnout takovou masu lidí, jsem pro, aby se podobná činnost třeba i zopakovala. Jen by to vždy mělo lidem něco sdělit.

Proto bych si klidně dovedl představit podobnou výzdobu v rámci výročí města. Proč ne? Prvotní je samozřejmě ochrana památek, ale když se na to bude brát ohled, nemyslím si, že je to něco proti něčemu. Jen je potřeba získat všechna povolení, což se asi v této situaci nestalo. Ale pro koho je to poučení pro příště? A dovolí vůbec památkáři nějaké příště?

Odstraňování dresu Motoru ze sochy SamsonaOdstraňování dresu Motoru ze sochy SamsonaOdstraňování dresu Motoru ze sochy SamsonaOdstraňování dresu Motoru ze sochy SamsonaOdstraňování dresu Motoru ze sochy Samsona

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o