Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Motor představuje nové tváře: Bělohlav a Turek mezi trenéry

čtvrtek, 12. dubna 2012, 15:47

Budějcký HC Mountfield v nedávno skončené sezoně sice oproti minulému ročníku obsadil o jedno místo lepší příčku, ale vedení klubu nebylo spokojeno s herním projevem mužstva. Do konce měsíce dubna mají všichni hráči platné smlouvy. Vedení Jihočechů se však v současné době plně věnuje přípravě nadcházející hokejové sezony.

Postupně přicházejí změny v realizačním týmu. Jedním z trenérů bude Radek Bělohlav, trenérem brankářů se stává Roman Turek a zcela novou tváří bude kondiční trenér Petr Požárek.

Angažování Romana Turka a využití jeho osobnosti jako marketingové tváře klub avizoval již v dřívější době. Bývalý vynikající brankář nyní navíc bude mít na plnou zodpovědnost přípravu svých nástupců. „Na postu trenéra brankářů Roman Turek vystřídá Ladislava Gulu, jenž se stává ryze vedoucím mužstva,“ informuje Ing. Zdeněk Blažek, předseda představenstva a generální manažer klubu.

„Možná se to nezdá, ale funkce vedoucího mužstva je důležitá práce a Láďa k tomu navíc chodil s týmem  na led. Jedná se například o ubytování nových hráčů, hotely, sportoviště pro přípravu a řadu dalších věcí. Tomu se nyní bude věnovat na sto procent,“ říká Petr Sailer, nový asistent sportovního manažera.

„Roman Turek bude především u A týmu, ale chtěli bychom, aby minimálně jednou v týdnu dělal speciální tréninky také pro naše gólmany v mládežnických týmech. Brankář je základním kamenem každého mužstva, a proto si je chceme vychovávat,“ doplňuje Sailer.  

Jedním z trenérů Radek Bělohlav, kondičním trenérem Petr Požárek

Vedle Romana Turka a Petra Sailera se do sportovního vedení zapojí také další českobudějovický patriot Radek Bělohlav. „Bude jedním z našich trenérů. Radek je na začátku trenérské kariéry, sleduje moderní trendy a klade důraz na pracovitost hráčů v tréninkovém procesu. To se nám líbí a chceme tak jeho práci skloubit ve spolupráci se zkušenějším kolegou. Jeho jméno bychom rádi znali do začátku letní přípravy, stejně jako obsazení pozice sportovního manažera,“ říká Zdeněk Blažek.  

Letní přípravu na příští hokejovou sezonu jediný extraligový klub na jihu Čech zahájí v pondělí 23. dubna. „Zapojí se především mladší hráči ze současného kádru,“ sděluje Petr Sailer. Právě on po ukončení své bohaté hráčské kariéry v práci ve sportovním úseku myslí především na jeho rozvoj.

Klub tak nyní bude využívat služeb specializovaného kondičního trenéra, kterým bude Petr Požárek. Svoji práci u týmu bude odvádět nejen před začátkem extraligy, ale samozřejmě také po celou sezonu. Předpokládáme, že během sezony by se alespoň třikrát týdně věnoval individuální práci s jednotlivými hráči a na starosti bude mít také zapojení hráčů do tréninkového procesu v rekonvalescenci po zranění,“ představuje Sailer.

Petru Požárkovi budou jako základní podklad pro práci sloužit speciální testy, které absolvují všichni hráči na začátku letní přípravy v Praze. „Bude se jednat o rozšířené testy, které nám například ukáží skladbu svaloviny jednotlivých hráčů. Budeme pak naprosto přesně vědět, který hráč potřebuje konkrétně na čem zapracovat. Uvidíme rozdíly mezi jednotlivými hokejisty a jejich tréninkový plán tomu uzpůsobíme,“ tvrdí Petr Sailer.

K další změně v realizačním týmu dojde u druhého maséra. V této funkci končícího Petra Bezpalce nahradí Petr Cirkl, bývalý vrcholový cyklista. „Přichází od profesionálního cyklistického týmu v Rakousku, kde působil jako masér a kustod,“ představuje další novou tvář asistent sportovního manažera.

Napsal Radek Papáček, tiskový mluvčí HC Mountfield

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadůFinanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

čtvrtek, 19. září 2019, 09:45Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou...

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojíČeska pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

čtvrtek, 19. září 2019, 09:42Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací...

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodujíPRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

čtvrtek, 19. září 2019, 09:15Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o