Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Sezóna tenisových týmových soutěží je u konce

středa, 26. června 2019, 17:22

O uplynulém víkendu proběhlo letošní sedmé, tedy poslední, kolo tenisových týmových soutěží. Bilancuje se i v budějckém LTC Tonstav – Servisu, který měl v soutěžích zastoupení v každé žákovské kategorii a v soutěžích dospělých klub reprezentovala družstva dvě.

„Sezóna se celkově vydařila, všechna mládežnická družstva se umístila v horních patrech tabulky svých soutěží a tím předčila klubová očekávání a cíle,“ hodnotí sezónu šéftrenér LTC Jiří Linha

Největšího úspěchu dosáhlo družstvo dorostu, které suverénně prošlo soutěží, neztratilo žádné ze sedmi utkání. První příčkou v tabulce si zajistilo postup na zářijové mistrovství ČR družstev v Praze. Toho se účastní 12 nejlepších týmů z celé republiky. Pro větší část družstva půjde vzhledem k jeho věku především o získávání zkušeností. V dorostenecké kategorii jsou prvním rokem, šanci hrát mistrovství České republiky mají tedy i v následujících třech letech.

Dalším týmem, který obsadil konečnou první příčku v tabulce je družstvo dospělých B, které také ani jednou nezaváhalo, všechny svoje soupeře přehrálo a zajistilo si tak postup do nejvyšší jihočeské soutěže.  Velice dobře zafungoval mix zkušenosti v podobě roky ostřílených hráčů, které před sezónou doplnily nadějné dorostenky a doplňovali hráči dorosteneckého věku.

Družstvo dospělých A čelilo těžkému úkolu získat dílčí výhru ve II.lize.  Bohužel se výhra nepodařila ani jedna, byť byly k vidění velice pěkné zápasy proti kvalitním soupeřům, často se zkušenostmi ze světového tenisového okruhu nebo s mladými nastupujícími tenisovými talenty.

Tým starších žáků se se čtyřmi výhrami a třemi prohrami umístil na konečném 4. místě, prohrál s favority soutěže TK Pelhřimov A , TK Písek a LTC Český Krumlov. Družstvo se ve středu tabulky pohybovalo po celou sezónu, posledním vítězným utkáním svoji pozici na 4. místě upevnilo.

Družstvo mladších žáků skončilo na pěkném 3. místě. Na svém kontě má pět výher a dvě prohry. Hráči podávali vyrovnané výkony a nedovolili žádné překvapení v podobě nečekané prohry, družstvo tak obhájilo 3. místo z předešlé sezóny.

Dále do týmových bojů zasáhlo družstvo nejmladších budějckých tenistů, družstvo babytenistů. Ti nejprve sváděli boje v utkáních ve skupině, kterou přesvědčivě vyhráli a zajistili si tak postup do krajského finále, ve kterém se bojovalo o postup na MČR. Ve finále si družstvo díky dvěma výhrám zajistilo 3.místo.

„Velmi oceňuji snahu a ochotu všech hráčů reprezentující klub, odehrát maximální počet zápasů. Také bychom chtěli poděkovat kapitánům družstev a rodičům, kteří se podíleli na úspěšné sezóně.“ dodává Jiří Linha.

Soutěže družstev jsou tedy pro sezónu 2019 ukončeny. Hráči mají před sebou individuální turnaje, které se v plném proudu rozběhnou začátkem července. I budějcký klub pořádá několik turnajů mládežnických kategorií . Tím prvním bude turnaj babytenistů 14. července. Přijďte se podívat na zajímavé tenisové zápasy. 

Tisková zpráva

Štítky tenis, dětský tábor, LTC,

Sezóna tenisových týmových soutěží je u konceSezóna tenisových týmových soutěží je u konceSezóna tenisových týmových soutěží je u konceSezóna tenisových týmových soutěží je u konceSezóna tenisových týmových soutěží je u konce

O čem píše Drbna.cz

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg MěšťákDenně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Dnes, 09:50I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny....

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či bramboryCibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Dnes, 09:45Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a...

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematikyPlaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

sobota, 24. srpna 2019, 17:02Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o