Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 
Budějcká Drbna

Jihostroj chce v letošní sezoně uspět na všech frontách

úterý, 18. října 2016, 10:15

Nejen cíle na následující sezonu, ale také hodnocení té uplynulé, zhodnocení přípravy nebo změny v kádru. Všechna tato témata se řešila na pravidelné tiskové konferenci VK České Budějovice, které se zúčastnil prezident Jan Diviš, trenér Jan Svoboda, manažer Stanislav Pochop a kapitán Filip Habr.

Jako první ze všech účastníků si vzal slovo ten nejvyšší. Tedy alespoň co se pozice týče. Jan Diviš se nejprve rozpovídal o uplynulé sezoně, která nesplnila jeho očekávání. „V loňské sezoně se cíle nesplnily. Neporazil nás soupeř, ale porazila nás vyšší moc,“ smutnil. Přesto vedení nic nevyčítal. „Realizačnímu týmu nemůžu nic vytknout. Třetí místo se v konečném důsledku může považovat za úspěch,“ prozradil.

Jako hlavní důvod toho, že se v uplynulé sezoně nepodařilo získat žádnou trofej, vidí v tom, že většina postů nebyla zdvojená. „Měli jsme problém s tím, že jsme vždy měli na jednom postu zkušeného hráče a jeho záskok byl většinou ještě mladý kluk,“ prozradil. Z toho důvodu angažoval Jihostroj pro letošní rok tři nové zahraniční posily. „Přivedli jsme dva hráče na post univerzála – Sebastiana Geverta a Colina Hackwortha. Prvně jmenovaný je zkušený, druhý mladý, ale jsou schopni plnohodnotně nastoupit do utkání. Na blok jsme angažovali Valerije Toduu. Ten je také mladý a v případě, že se osvědčí, tak s ním budeme chtít pokračovat i v dalších sezonách,“ představil posily Diviš.

Prezident klubu také prozradil cíle na letošní sezonu. „Chceme uspět v lize i poháru. Jelikož máme v týmu i spoustu reprezentantů, chceme uspět i v Evropě. Ve Vyzývacím poháru chceme postoupit do třetího kola. Myslím, že máme natolik kvalitní kádr, že bychom některý z cílů měli splnit,“ uzavřel.

Ke změnám v kádru se vyjádřil manažer Stanislav Pochop, jenž odůvodnil odchody některých hráčů. „Do Ústí nad Labem jsme pustili na hostování Martina Tibitanzla. Na jeho postu středového hráče je tady velká konkurence, takže by nemohl tak výkonnostně růst, protože by si zahrál málo. V Ústí má téměř zajištěnou základní sestavu. Je možné, že se za pár let, až se vyhraje, objeví zpátky tady,“ řekl.

Pro letošek se nepočítá ani s Jakubem Pochopem. „Vrátil se zpátky do EGE. Neprokázal svůj volejbalový um,“ vysvětlil manažer týmu. „Oba byli nahrazeni mladšími a perspektivnějšími hráči z našich mládežnických týmů. Jedním je Pepa Polák, který s námi hrál už loňské play-off, další je Marek Šotola a posledním pak Filip Humler. Všechno jsou to mladší dorostenci, kteří hrají dorosteneckou i juniorskou ligu, hrají i za EGE a jsou na soupisce A-týmu,“ dodal na závěr Pochop.

Přípravu a první zápas sezony zhodnotil trenér Jan Svoboda. „Příprava byla komplikovanější. Hlavně kvůli tomu, že jsme měli málo hráčů a ani jednoho nahrávače. Oba si plnili své reprezentační povinnosti,“ řekl k přípravě. „Jsme ale rádi, že jsme první zápas sezony zvládli. První set byl slabší, ale poté jsme se zlepšili a dokázali jsme zvítězit. Zápas nám ale ukázal, na čem musíme ještě pracovat. Liga se neskutečně zkvalitnila,“ ví Svoboda.

A jaká je momentální nálada v kabině? „Nálada je jako vždycky dobrá. Ani si nepamatuji, že by tu někdy byla špatná,“ smál se Filip Habr. „Co se nových kluků týče, tak jsem z nich nadšený jak z palubovky, tak mimo ní,“ zněla poslední slova tiskové konference.

Napsal Aleš Skok | Foto Jan Luxík

Colin HackworthSebastian GevertValerij ToduaNový domácí dresVK České Budějovice

O čem píše Drbna.cz

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánkůNejvětší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Dnes, 15:48Přehradní nádrž Mšeno je srdcem Jablonce. V létě je u ní hlava na hlavě. Denně k ní míří desítky...

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidičeVIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidiče

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidiče

Dnes, 15:10Statisíce shlédnutí získalo během krátké doby video, na kterém němečtí policisté „školí“ českého a...

PRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibyloPRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibylo

PRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibylo

Dnes, 14:24Dezinformací na českých webech v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu kvůli volbám přes...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o