Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

ANKETA: Vyhraje lidovka, nebo novější píseň? Vyberte, co zazní v rámci projektu Budějovice sobě

pondělí, 16. listopadu 2015, 10:34

Unikátní kulturní projekt s názvem Budějovice sobě se právě dostává do své nejdůležitější fáze. Týden vybírali občané města na soutoku Malše a Vltavy písně, které by chtěli slyšet v čase adventním na náměstí Přemysla Otakara II. Teď z navržených možností vyberou jednu, která zazní na podiu od několika muzikantů a divadelníků v nejrůznějších podáních.

Opravdu zajímavé písně chodily v minulém týdnu autorům projektu. Nakonec ale museli zúžit výběr na devět. Nechybí například česká lidovka K Budějicům cesta, která bude určitě horký favorit na vítězství. Další lidovou písní je Budějice, Budějice. Ve výběru nechybí ani rodačka Marta Kubišová se svou Modlitbou pro Martu nebo skupina Oceán a píseň Ráchel.

ČTĚTE TAKÉ: Originální projekt Budějovice sobě: Rozhodněte o skladbě, kterou vám zahraje 28 žánrově rozmanitých uskupení

Na své si přijdou i mladší generace posluchačů. Duo Jari & Jany nahrálo cover písně Black and Yellow s názvem Budějce, jenž ve výčtu rovněž nechybí. Podobně jako Pikador song od Never Been 2 Jamaica nebo Budějce Jamajka je od Colectiv. Výběr je tedy více než rozmanitý a bude zajímavé sledovat, co se budou muset jednotliví muzikanti a divadelníci naučit ke svému vystoupení v rámci projektu Budějovice sobě.

Kompletní seznam všech interpretů včetně programu naleznete na webových stránkách Budějovice sobě

Vítěznou písní, která zazní během adventu v podání 28 kapel a uskupení, bude K Budějicům cesta! Získala celkem 298 hlasů.

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o