Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Tři magické sedmičky lákají dvojice k oltáři

úterý, 4. července 2017, 06:36

Magické tři sedmičky v datu svatby jsou obrovským lákadlem. Sňatkové šílenství zachvátilo i České Budějovice. Magické sobotní datum se třemi sedmičkami zlákalo nebývale mnoho dvojic, aby si v krajském městě řekly své ano. A to celkem čtrnáct.

„V pátek 7. 7. 2017 budu přát manželské štěstí čtrnácti párům. Jak známo, sedmička je posvátné číslo pro mnohá náboženství. Podle Bible stvořil Bůh svět za sedm dní. Pro hinduisty existuje sedm zdrojů energie těla a sedm divů světa rozpalovalo fantazii lidstva od antiky. Jak se zdá, tak i na jihu Čech lidé zřejmě věří, že si je možné štěstí manželství pojistit zvolením originálního data. Rozhodně jim tuto iluzi brát nebudu, ale osobně si myslím, že umění společného žití je v něčem jiném,“ říká s úsměvem náměstek českobudějovického primátora Petr Podhola.

Že více než nějakým způsobem významné dny nebo svátky lákají dvojice dny s magickým datumem, potvrdila i matrikářka českobudějovického magistrátu Libuše Kaločajová a také připomněla páteční magické datum se třemi sedmičkami, které letos zájmu snoubenců bezkonkurenčně vévodí. 

„Navíc je to pátek, před kterým jsou dva sváteční a hlavně volné dny. Ty když se propojí s víkendem, prostě ideální termín pro uzavření manželství a hlavně pro následující svatební mejdan," podotýká matrikářka. Zároveň připomíná, že termín v pátek s magickými třemi sedmičkami měli snoubenci hodně rychle rozebraný. Už dlouho dopředu byl obsazený.

Českobudějovický magistrát se snažil vyjít co největšímu počtu dvojic vstříc. A tak bude mít v pátek 7. července oddávající českobudějovický náměstek Petr Podhola hodně napilno. S obřady začne už v 9.00 hodin ráno a skončí až po 17. hodině.

Datum 7. 7. 2017 si zvolil i jeden pár pro uzavření registrovaného partnerství.

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o