Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Třeboň za 16 milionů opraví dům s pečovatelskou službou

čtvrtek, 29. srpna 2019, 10:49

Třeboň opraví příští rok dům s pečovatelskou službou v Chelčického ulici. Oprava má snížit energetickou náročnost budovy. Bude stát asi 16,3 milionu korun a město na ni získalo dotaci 6,1 milionu. Záměr už schválili zastupitelé.

Budova z roku 1993 zatím opravována nebyla. Podle místostarostky Jany Grammetbauerové (ODS) je členitá a často zatéká do konstrukcí, což ničí části stavby. „Kompletně necháme zateplit obvodové stěny a podlahy nad exteriérem a samozřejmě střechu," uvedl starosta Jan Váňa (ODS). Město vymění také dřevěná okna a balkonové dveře za plastové, které splní parametry norem. Dělníci rovněž posunou a vymění svody, aby do budovy už nezatékalo.

Třeboň, kde žije zhruba 8200 lidí, letos hospodaří se schodkovým rozpočtem, který počítá s příjmy téměř 324 milionů a výdaji 355 milionů. Schodek 31 milionů bude radnice hradit z přebytku hospodaření z předcházejících let. Hlavní plánovanou investicí města je letos oprava Bertiných lázní za více než 170 milionů, která začne v září.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Štítky Třeboň, rekonstrukce, pečovatelská služba, oprava, Jindřichohradecko

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o