Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Měl vyměnit tenisový povrch v hale. Vzal si zálohu, ale práce neprovedl. Teď muži hrozí až pět let vězení

úterý, 10. září 2019, 17:58

Až pět let ve vězení hrozí muži, který měl na základě objednávky v srpnu v Jindřichově Hradci vyměnit ve sportovní hale tenisový povrch. Za práci si vzal zálohu ve výši 380 tisíc korun. Žádná výměna ale neproběhla a objednatel nedostal zpět ani peníze. Podezřelý muž je stíhán jindřichohradeckými kriminalisty.

Podezřelý muž měl smlouvu o základní výměně tenisového povrchu uzavřít v srpnu 2018. Na základě toho mu byla proplacena faktura ve výši 380 tisíc korun. „Podezřelý muž si už v té době byl zřejmě vědom skutečnosti, že výměnu tenisového povrchu v hale nebude schopen uskutečnit, neboť jeho finanční situace mu neumožňovala sjednaný závazek zrealizovat. To měl před poškozeným zamlčet,“ popsala policejní mluvčí Hana Millerová.

V září 2018 měl poškozený od smlouvy písemně odstoupit a podezřelý muž měl peníze vrátit. To se ale nestalo. „Po vlastním šetření jindřichohradeckých kriminalistů vyhotovila policejní komisařka usnesení o zahájení trestního stíhání pro trestný čin podvod. Muž by si měl toto usnesení v nejbližších dnech převzít. Poté bude policejní komisařkou stíhán," dodala Millerová.

V případě soudem uznané viny muži hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest.

Napsal Elmira Talířová | Foto pixabay.com

Štítky krimi, podvod, Jindřichohradecko, policie

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o