Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

V Podolsku platí zákaz koupání, důvodem je markantní zhoršení vody

pátek, 2. srpna 2019, 10:26

U tábořiště Podolsko na Orlické vodní přehradě hygienici vyhlásili zákaz koupání. Platí až do odvolání. Na některých dalších pozorovaných místech v kraji hygienici evidují nárůsty ukazatelů výskytu sinic a chlorofoylu-a. Ze sledovaných přírodních koupališť v Jihočeském kraji mají naopak nejvhodnější vodu ke koupání pláže okolo Lipna nad Vltavou. Novinářům to sdělil Vratislav Heinige z jihočeské hygienické stanice.

„U veřejného tábořiště Podolsko na Orlické přehradě došlo k významnému zhoršení kvality vody od minulého týdne. Je tam vydáván dočasný zákaz používání povrchové vody ke koupání. Jde o markantní zhoršení, je tam riziko poškození zdraví," řekl Heinige. Dodal, že vydaný zákaz má fungovat jako varování pro veřejnost a není vymahatelný. Voda není vhodná ke koupání ve Staňkovském rybníku na Jindřichohradecku. „Podepisují se tam dlouhodobé výkyvy jakosti vody z mikrobiologického hlediska," podotkl Heinige.

Ve vodě u nádrže Orlík - Radava se vyskytuje vyšší hodnota chlorofylu-a a vodní květ, ale nadále je vhodná ke koupání coby voda s mírně zhoršenými vlastnostmi.

Osprchovat se čistou vodou radí hygienici po návštěvě rybníku Hejtman na Třeboňsku a pláži Horní Planá u Lipna nad Vltavou. Na obou místech je zhoršená jakost vody a vyšší výskyt chlorofylu-a a sinic.

Nejčistší voda je na plážích Černá v Pošumaví a Lipno nad Vltavou. Na obou místech má voda jen mírně zhoršené vlastnosti.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Štítky rekreace, zdraví, koupaliště, Jihočeský kraj

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký JokerV čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Dnes, 14:51Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký...

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířatyVIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Dnes, 12:22Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera...

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soudStát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Dnes, 11:39Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o