Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

V Podolsku na orlické přehradě stále platí zákaz koupání

pátek, 16. srpna 2019, 12:56

Na přírodním koupališti v Podolsku na orlické přehradní nádrži stále platí zákaz koupání. Jihočeští hygienici ho vyhlásili 1. srpna a stav nezměnily ani aktuální rozbory vzorků vody. Při koupání zde hrozí akutní poškození zdraví. Nejlepší kvalitu vody ze sledovaných přírodních koupališť mají v Jihočeském kraji nadále lokality kolem Lipna nad Vltavou na Českokrumlovsku.

Všechny sledované údaje u vody v Podolsku překračují limitní hodnoty třetího stupně. „Je tam výskyt obrovského množství sinic, vysoká hodnota chlorofylu-a, masově rozšířený vodní květ a snížená průhlednost vody,“ řekl Vratislav Heinige z Jihočeské hygienické stanice.

Další ze sledovaných koupališť, rybník Hejtman na Třeboňsku, má zhoršenou jakost vody s mírně zhoršenými vlastnostmi. Je zde zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů, hygienici proto doporučují se po koupání osprchovat čistou vodou. Podobná situace je i u Staňkovského rybníku na Jindřichohradecku. S ohledem na občasné výkyvy ve výskytu mikrobiologických ukazatelů v tamější vodě v této a uplynulých třech sezonách ji ale hygienici hodnotí jako nevhodnou ke koupání.

Na pláži Černá v Pošumaví u vodní nádrže Lipno je voda vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi. Je zde pozorovatelný výskyt vodního květu na vodní hladině a poměrně nízká hodnota cholorofylu-a. O jeden stupeň horší je hodnocení kvality vody v nedaleké Horní Plané u Lipna, kde jsou vyšší hodnoty sinic a chlorofylu-a.

Voda se oproti minulému týdnu zlepšila na pláži Lipno nad Vltavou. Voda je zde vhodná ke koupání, má jen mírně zhoršené vlastnosti. Je tu pozorovatelný vodní květ a voda má mírně zvýšenou hodnotu chlorofylu-a.

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o