Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Prachatice mají dlouhodobě volná místa v domě pro seniory

úterý, 6. srpna 2019, 10:01

Prachatice mají dlouhodobě volná místa v domě s pečovatelskou službou. Radní dnes přidělili byty dvěma novým zájemcům, v domě s 56 místy stále zbývá sedm volných bytů. Kapacita není naplněna dlouhodobě. Za metr čtvereční platí senioři měsíčně 16 korun, průměr ve městě je 100 korun za metr.

V Prachaticích funguje i Domov seniorů Mistra Křišťana, jejž zřizuje kraj, má asi 100 lůžek. Jako dům s pečovatelskou službou funguje ještě jiný městský objekt, tam ale bydlí i běžní nájemníci.

„Prostory a kapacitu máme dostatečně velikou dlouhodobě. Máme rezervu. V domě, kde bydlí normální nájemníci, jsou roční výpovědní lhůty, tak kdyby byl nedostatek míst pro seniory, dávali bychom postupně výpovědi. Ale těch míst je tolik, že se je nedaří obsadit dlouhodobě,“ řekl starosta Martin Malý.

Náklady na provoz domu s pečovatelskou službou pokryje částečně nájemné. Jednou za čas udělá radnice větší rekonstrukci. Při poslední z nich, která stála 27 milionů korun, zateplilo město fasády, vyměnilo okna, balkonové dveře a z části opravilo i střechu.

Prachatice, v kterých žije téměř 11 tisíc lidí, hospodaří letos se schodkovým rozpočtem. Má výdaje 348 milionů korun a příjmy 257 milionů. Přes 100 milionů letos město investuje do oprav bazénu.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Štítky správa, sociální, Prachatice

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký JokerV čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Dnes, 14:51Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký...

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířatyVIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Dnes, 12:22Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera...

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soudStát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Dnes, 11:39Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o