Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Prachatice zmodernizovaly bazén. Práce stály 135 milionů korun

sobota, 17. srpna 2019, 08:12

Prachatice zmodernizovaly za 135 milionů korun plavecký bazén, obyvatelům se otevře 2. září. Práce na opravě trvaly od května 2018 do letošního srpna a rok bude bazén ve zkušebním provozu. V plánu je ještě vybudování solného a dětského světa, za což město zaplatí 100 milionů korun.

Na opravu si město vzalo úvěr 85 milionů korun. „Nejdůležitější je, že jsme zachránili bazén a jeho provoz, že občané města a spádových oblastí nejsou odsouzeni k tomu, aby dojížděli za plaváním mimo město. To by byl obrovský krok zpět pro Prachatice," řekl Martin Malý (Nezávislí).

První etapa oprav zahrnovala rekonstrukci technologií i sítí. Plovárna má nové omítky, obklady, dlažbu, vzduchotechniku a byla opravena vodoinstalace, elektroinstalace i kanalizace. Nové je wellness centrum a přístavba. Jsou v ní sauny, relaxační místnost, bazének a vstup na zahradu. Venkovní ochlazovací jezírko nabízí výhled na horu Libín. „To jsou bonusy, které tady nikdy nebyly," řekl Malý. V plánu je ještě relaxační bazén.

V dalších dvou etapách chce město vybudovat solný svět, kde bude bazén se slanou vodou, a dětský svět s tobogány i novým menším bazénem. Jeden dětský zde už funguje. Město chce získat peníze z dotací. Každá etapa bude stát asi 50 milionů, o první dotaci hodlá radnice požádat na podzim.

Prachatický bazén z roku 1986 je dlouhý 25 metrů a má i brouzdaliště. Studii na přestavbu schválili zastupitelé v červnu 2016. „Modernizace byla vyprojektovaná dobře, obrací se na nás radní z jiných měst, kde chystají rekonstrukce bazénů, což je skvělé," řekl Malý.

Přes léto funguje v Prachaticích, kde žije téměř 11 tisíc lidí, veřejné koupaliště Hulák se třemi bazény. Město letos hospodaří se schodkovým rozpočtem. Má výdaje 348 milionů korun a příjmy 257 milionů.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Štítky Prachatice, bazén, rekonstrukce,

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o