Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Starší žena se ztratila při houbaření. Pomoct jí musela policie

pondělí, 19. srpna 2019, 16:23

Po ztracené ženě, která se vydala na houby a nemohla najít cestu z lesa, pátrali dnes dopoledne jihočeští policisté. Pátrací akce měla nakonec šťastný konec a policisté ženu našli.

Starší žena volala dnes dopoledne na Operační středisko policie, že se ztratila v lese při houbaření. Policistům sdělila, že už čtyři hodiny bloudí. Vyjít měla z Volar a jít směrem k rozhledně, kterou ale nevidí a neví, kam má jít. Podle hovoru bylo patrné, že paní už je velmi vyčerpaná a má zdravotní komplikace. Navíc jí pomalu docházela baterie v telefonu.

Policisté okamžitě do pátrání po ženě zapojili policejní hlídky z okolí a vyžádali si asistenci policejního vrtulníku. „Žena nedokázala nijak blíže popsat lokalitu, kde by mohla být, byla si vědoma, že se v lese několikrát zamotala. V telefonu bohužel žádnou aplikaci, která by jí s lokalizací pomohla. Tyto možnosti s ní totiž policisté probrali. K pátrání po ženě policisté přibrali její dceru, která jim ukázala místa, kam běžně rodina na houby chodí," popsal policejní mluvčí Jiří Matzner.

Zatímco hlídky propátrávaly terén, žena si trochu odpočinula a ušla další kus cesty. Minula chatu, kterou policistům popsala do telefonu. Popis chaty policisté zkonzultovali s místními „lesáky“, kteří měli hned jasno. Po chvíli policisté vyčerpanou ženu u chaty našli. Naštěstí byla v pořádku.

„Pokud vyrazíte sami do lesa, mějte u sebe nabitý mobilní telefon, řekněte rodině, kam půjdete. Nainstalujte si do telefonu aplikace, které vám v podobné situaci pomohou, například Záchranka, Mapy a vezměte si sebou svačinu, pití,“ dodal Matzner.

Napsal Elmira Talířová | Foto pixabay.com

Štítky policie, krimi, pátrání, houbaři, les

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o