Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Na Strakonicku hořel sklad. Škoda přesahuje dva miliony korun

pondělí, 22. července 2019, 17:34

Škodu za zhruba 2 a půl milionu korun způsobil v neděli odpoledne požár skladu slámy ve Střelských Hošticích na Strakonicku. Na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči. Příčina vzniku požáru je v šetření.

U požáru zasahovalo celkem osm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů ze Strakonic, z obcí Sedlice, Strakonice, Záboří, Střelské Hoštice, Volenice, Štěkeň a Čestice, pomáhali i profesionálové z Plzně. Dohromady šlo o jedenáct cisteren, dopravní automobil a automobilovou plošinu.

„Ihned před druhou hodinou odpoledne vyhlásilo operační středisko, vzhledem k množství vyslané techniky a rozsahu požáru, druhý stupeň požárního poplachu,“ popsala mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Požárem bylo ve skladu slámy zasaženo všech 1300 balíků, které byly uvnitř uskladněné. Ocelový sklad se naštěstí nenachází v blízkosti žádné jiné budovy, a proto nehrozilo rozšíření ohně. „Uvnitř skladu nebyla žádná osoba, zvířata nebo stroje či technika," řekla Matějů.

Hasiči ihned zahájili hašení, a to především zvnějšku skladu. Na požářiště dováželi hasební vodu kyvadlově cisternami. „Pro řádné dohašení však bylo nutné všechny balíky ze skladu vyskladnit.  Na místo byl proto povolán nakladač," uvedla mluvčí.

V půl 9 večer se hasičům podařilo dostat požár pod kontrolu. Během večera a noci byly všechny balíky vyvezeny a dohašovány mimo sklad. Ještě dnes dopoledne nebyla nahlášena úplná likvidace požáru. Vyšetřovatel hasičů stanovil výši škody na dva a půl milionu korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Napsal Elmira Talířová | Foto hzsjk.cz

Štítky hasiči, oheň, požár, sklad

Na Strakonicku hořel sklad. Škoda přesahuje dva miliony korunNa Strakonicku hořel sklad. Škoda přesahuje dva miliony korunNa Strakonicku hořel sklad. Škoda přesahuje dva miliony korunNa Strakonicku hořel sklad. Škoda přesahuje dva miliony korunNa Strakonicku hořel sklad. Škoda přesahuje dva miliony korun

O čem píše Drbna.cz

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstrahaTeplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Dnes, 13:12Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi...

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal aboliciBabiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Dnes, 11:22Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal...

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezměníZeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Zeman loni řekl, že abolici Babišovi neudělí a názor nezmění

Dnes, 09:17Miloš Zeman před loňskou volbou prezidenta v České televizi prohlásil, že trestní stíhání premiéra...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o