Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

ZÁPESNÍK #16: Běhací pes

neděle, 10. června 2018, 08:59

Na tyhle dny jsem se těšil od doby, co jsem Kambodžu poprvé přinesl domů. Je to tu, tráva a obilí už jsou vysoký tak, že v nich pes může řádit, až chvílemi vypadá jak delfín na tripu. Sice je od toho Kamina ošlehaná jak prase a má z toho trochu vyrážku, ale když skáče, je nejšťastnější psík na světě.

Začali jsme s Kaminou běhat. Jakože běžíme většinou společně s Terkou a Kaminu pustíme na volno. Ta si běhá kolem nás, zastavuje se, kde potřebuje, různě si oňufává věci nebo se zastaví a mává tím čenichem ve vzduchu a točí s ním jak s joystickem, aby mohla čuchat nějaký věci ze strašných dálek. A pak zas běží za náma.

Běhat chodíme schválně tam, kde je pole s obilím nebo vysoká tráva, aby si psisko mohlo zaskákat jak delfoš v oceánu. Často u toho běžení v mladým obilí vypadá jak pacman. Jenom běží a otvírá hubu a jí všechno obilí, co se jí ocitne v hubě. Nevím, jestli jí to dělá dobře na žízeň nebo na trávení, ale prostě si dává. Špatně jí to nedělá, takže ať klidně sežere půlku pole. I když to by asi nedokázala, takže zemědělci můžou zůstat v klidu.

Jak už jsem psal, když Kamina běží, vypadá fakt jak nejšťastnější psisko na světě, z čehož mám vždycky radost hned dvojitou. Jednak mi dělá radost, že je šťastná a zároveň vím, že až přijdem domů, bude unavená, půjde spát a bude chvilka klidu.

Napsal(a) Ivo Spisar

Štítky zápesník, Kambodža, štěně, blog

Kambodža je sportovec tělem i duší.Kambodža je sportovec tělem i duší.Kambodža je sportovec tělem i duší.Kambodža je sportovec tělem i duší.Kambodža je sportovec tělem i duší.

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročněSTATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Dnes, 13:15Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle...

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřebyDrtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Dnes, 12:15Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních...

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 autŠkoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Dnes, 11:43Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o