Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

ZÁPESNÍK #17: Koupání v přírodě

neděle, 17. června 2018, 08:00

Dneska po vás potřebuju vědět, jestli se s vaším psem chodíte koupat. My jsme včera byli s Kubou, Terkou, Kaminou a Saminou a mám pro vás příběh o tom, kterak jsme se vydali na koupačku. Pro Kaminu to mělo být první velký plavání, protože dřív zvládla jen metr tam a metr zpátky pro klacík, tak jsem ji chtěl otestovat, jestli poplave za mnou, když hupsnu do vody.

Když jsem ji vzal do náručí, abych jí ukázal, že voda vůbec není blbá věc, tak se mi sice nejdřív drápala za krk a vůbec se jí nechtělo opustit bezpečí pevného skupenství pod nohama, ale o dvě minuty později, když zjistila, že se neutopí, už si čubičkou doplavala, kam potřebovala a do konce naší návštěvy obplavala jezero třikrát dokola a přeplavala dvakrát tam a zpátky, potápěla se, dělala stojky a ulovila čtyři candáty.

Takže si tak jako plavu s Kaminou asi deset metrů od břehu, říkám jí, jakej je plavec a najednou do vody přijde asi padesátiletej týpek, postupně jde do vody, pak je na mojí úrovni a začne říkat něco o psech a kreténech. Tak jsem si pomyslel, že jsem se asi jenom přeslechl nebo něco a dál si plavu a Kamina je dobrá a plave si taky. Jenomže jsem se asi vůbec nepřeslechl, protože najednou týpek mluví na mě a ptá se, jestli se necítím jak hovado a není mi to blbý.

Chvilku jsem fakt přemýšlel, proč bych měl být hovado a co mi má být blbý. Pak mi došla ta spojitost s psem. Mu to asi vadí. Tak si v hlavě řikám: „Jéé, to je teď nepříjemná situace,“ ale protože mě hned z první tituloval dost nelichotivě, nechtěl jsem se s týpkem bavit na nějaké vysoké úrovni a řikám: „Ne, není,“ a dál jsem si plaval a hleděl si svýho.

Pak pán začal házet další kletby a přidala se k němu paní, která ho tam učila plavat. Ta házela zase ne tak úplně pádné argumenty. Říkala, že psi mají parazity. Tak jsem si pomyslel, že ty bych mohl mít taky a zároveň jsem se podíval na deset metrů vzdálené místo, kde rákosí skrývá nakladená žabí vajíčka, která samečci oplodňují za pachového doprovodu tlejících ryb.

Pak po sobě začali hulákat s Kubou, který byl na břehu a to už probíhala prachsprostá hádka. Šel jsem na břeh a říkal jsem si, že nechci být jak Tomáš Řepka a řvát na cizí lidi. Tajně jsem si však přál, aby hádka pokračovala a gradovala, protože to je vždycky zajímavá situace. Po chvíli přišla druhá vlna výměny názorů. Paní říkala, že psi při vstupu do vody čeří dno a pak je tady ta voda strašně strašně špinavá. Tak jsem si říkal, že to přece čeří i lidi, když jdou do vody. Je tam to příjemný bahníčko, který lidem masíruje plíseň mezi prsty na nohou. To už jsem se do hádky zapojil taky a bylo to už jenom bezpředmětný házení argumentů na jednu a na druhou stranu a chyběla už jenom Michaela Jílková, která by nás ve vzájemné nenávisti podporovala.

Takže se chci zeptat pejskařů, jestli chodíte se psem k vodě a koupete se tam s ním. A chci se vlastně zeptat i všech ostatních, jestli máte něco proti lidem, kteří chodí na přírodní jezera se psama. Chci prostě vědět, jestli tam mám dál chodit a je to veřejně tolerovaný anebo jestli mám pro svou čubku najít nějaký jiný místo ke koupání. Pište prosím na facebook do komentů, díky moc.

Napsal(a) Ivo Spisar | Foto Jakub Wittka

Štítky blog, pes, Kambodža

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Dnes, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantechPolicie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Dnes, 18:02Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o...

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o