Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

ZÁPESNÍK #19: Dospělé štěně

neděle, 19. srpna 2018, 08:00

Z Kambodži je už silná a sebevědomá fena, která v životě dokáže všechno, co jen bude chtít. Pokud jí neřeknu, že nesmí. To pak musím doufat, že to neudělá. Kamina totiž začala hárat. Zjistili jsme to tak, že se na našem bílém gauči objevily přes noc červené tečky. Příliš milé zjištění to nebylo, ale zároveň máme gauč naštěstí z koženky, takže jsme ty tečky hned umyli a Kamile jsme koupili kalhotky, aby nekydala všude, kde chodí.

Do výběru háracích kalhotek jsem se nijak nemontoval a nechal jsem ho zcela na přítelkyni, která tomu rozumí daleko líp než já. Terka vybrala Kamile démonicky elegantní červenočerné gaťky s dírou na ocas. Skvělé.

Do té doby, než jsem to začal řešit, mi bylo úplně jedno, že do gatěk se ještě musí lepit vložky, aby vlastně jako nebyly ty samotný kalhotky nasáklý krví, takže jsem zase o něco chytřejší. Kambodža měla kalhotky hlavně přes noc a ráno jsem jí je zapomněl sundat jen jednou. Takže vyběhla ven pouze v tom svůdném prádle, začala čůrat a regulérně si ty kalhotky prochcala. Ale myslím, že podobnou zkušenost má většina chovatelů, kteří mají fenku a někdy používali kalhotky na hárání.

U kalhotek nakonec nezůstalo. V té nejsilnější fázi krvácení jsme si strašně moc chválili psí plínky, který jsou určený asi hlavně pro ty psy, co už je jim celkem jedno, kde a kdy čůrají. A ty teda doporučuju, to je celkem super věc a jsou mnohem efektivnější než ty kalhotky.

Jelikož hormonům poručit nelze, je štěnecí život nejspíš na dobro za námi. Přežili jsme kadění a čůrání na zemi ve všech pokojích, přežili jsme přezubování a s tím spojené okusování nábytku, přežili jsme roztrhanou větší část knihovničky, přežijeme i hárání. Na Kamile mám strašně rád to, že i když je dospělá, pořád vypadá jako štěně. Je kompaktní, roztomilá a je to pořád stejně veselej bobánek, jak když jsme si pro ni loni v listopadu jeli.

Napsal(a) Ivo Spisar

Štítky zápesník, Kambodža, štěně, blog

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Dnes, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantechPolicie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Dnes, 18:02Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o...

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o