Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

ZÁPESNÍK #19: Dospělé štěně

neděle, 19. srpna 2018, 08:00

Z Kambodži je už silná a sebevědomá fena, která v životě dokáže všechno, co jen bude chtít. Pokud jí neřeknu, že nesmí. To pak musím doufat, že to neudělá. Kamina totiž začala hárat. Zjistili jsme to tak, že se na našem bílém gauči objevily přes noc červené tečky. Příliš milé zjištění to nebylo, ale zároveň máme gauč naštěstí z koženky, takže jsme ty tečky hned umyli a Kamile jsme koupili kalhotky, aby nekydala všude, kde chodí.

Do výběru háracích kalhotek jsem se nijak nemontoval a nechal jsem ho zcela na přítelkyni, která tomu rozumí daleko líp než já. Terka vybrala Kamile démonicky elegantní červenočerné gaťky s dírou na ocas. Skvělé.

Do té doby, než jsem to začal řešit, mi bylo úplně jedno, že do gatěk se ještě musí lepit vložky, aby vlastně jako nebyly ty samotný kalhotky nasáklý krví, takže jsem zase o něco chytřejší. Kambodža měla kalhotky hlavně přes noc a ráno jsem jí je zapomněl sundat jen jednou. Takže vyběhla ven pouze v tom svůdném prádle, začala čůrat a regulérně si ty kalhotky prochcala. Ale myslím, že podobnou zkušenost má většina chovatelů, kteří mají fenku a někdy používali kalhotky na hárání.

U kalhotek nakonec nezůstalo. V té nejsilnější fázi krvácení jsme si strašně moc chválili psí plínky, který jsou určený asi hlavně pro ty psy, co už je jim celkem jedno, kde a kdy čůrají. A ty teda doporučuju, to je celkem super věc a jsou mnohem efektivnější než ty kalhotky.

Jelikož hormonům poručit nelze, je štěnecí život nejspíš na dobro za námi. Přežili jsme kadění a čůrání na zemi ve všech pokojích, přežili jsme přezubování a s tím spojené okusování nábytku, přežili jsme roztrhanou větší část knihovničky, přežijeme i hárání. Na Kamile mám strašně rád to, že i když je dospělá, pořád vypadá jako štěně. Je kompaktní, roztomilá a je to pořád stejně veselej bobánek, jak když jsme si pro ni loni v listopadu jeli.

Napsal(a) Ivo Spisar

Štítky zápesník, Kambodža, štěně, blog

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročněSTATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Dnes, 13:15Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle...

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřebyDrtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Dnes, 12:15Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních...

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 autŠkoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Dnes, 11:43Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o