Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Českobudějovická teplárna se v mrazech blíží výrobnímu maximu

čtvrtek, 1. března 2018, 08:01

Arktické mrazy, které se nevyhnuly ani jihu Čech, zvýšily produkci Teplárny České Budějovice na 290 tun páry za hodinu. Množství tepelné energie vyrobené ve dvou uhelných kotlích se tak už přiblížilo maximu 300 tun.

Běžná zimní produkce teplárny, když je venku kolem nuly, je 200 tun páry za hodinu. „Firma má v rezervě ještě záložní zdroj Nové Vráto a plynové kotle, takže ani případný další pokles mrazů tepelnou pohodu domácností neohrozí,“ řekl mediální zástupce teplárny Zdeněk Zuntych.

Teplárna dodává teplo a teplou vodu do více než 28 300 bytů ve městě. Běžná zimní produkce teplárny, jsou-li venkovní teploty kolem nuly, je okolo 200 tun páry za hodinu v pracovních dnech a 150 až 170 tun o víkendech. Silné ochlazení zvedá podle mluvčího výrobu úměrně tomu, jak roste zájem o teplo a teplou vodu a jak promrzají zdi budov. „Zatímco v pátek 23. února dosáhla výroba 240 a po oba víkendové dny 200 tun páry za hodinu, v pondělí 26. února, kdy se opět rozjela výroba průmyslových podniků, stoupla na 280 tun a teď se ještě zvýšila,“ uvedl Zuntych.

Podle místopředsedy představenstva teplárny Tomáše Kollarczyka se výroba o mrazivém víkendu zvýšila na úroveň všedního dne.

Energetici upozorňují na to, že ve velkých mrazech není dobré mít dlouhodobě otevřená sklepní okna, vchodové dveře či okna v bytech. Hrozí, že radiátory a rozvody topení i teplé vody vychladnou a zamrznou. Pomůže nastavit termostatické hlavice do polohy 1 nebo proti zamrznutí (sněhová vločka). „Pak radiátor zvolna topí a nezamrzne, i kdyby okno nebylo zcela zavřené,“ vysvětlil Zdeněk Zuntych.

Foto teplarna-cb.cz | Zdroj ČTK

Štítky mráz, teplárna, produkce, pára

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Dnes, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantechPolicie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Dnes, 18:02Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o...

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o