Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Václav Král trénuje hokejovou základnu Motoru a v květnu otevře Královskou školku

středa, 25. dubna 2018, 17:51

Hokejový kanonýr původem ze Strakonic Václav Král odehrál v dresu Českých Budějovic pět extraligových ročníků a prostřílel se až do seniorské reprezentace České republiky. Aktivní hokejovou kariéru opustil relativně brzy. Vrhl se na podnikání a práci s mládeží. Tyto aktivity nyní spojí otevřením Královské školky a Salonu King.

Hokejový útočník s čichem na góly ovládl v sezoně 1998 – 1999 extraligové bodování a patřil k pevným oporám českobudějovického klubu. Václav Král ve třiatřiceti letech po úspěšném působení ve slovenské extralize dobrovolně skončil s profesionální kariérou. „Narodila se nám dcerka Janička a chtěl jsem se více věnovat rodině. Navíc jsme pár let předtím s manželkou Janou rozjeli provoz penzionů a solné jeskyně,“ vysvětluje.

Václav Král pravidelně trénuje s Old Boys českobudějovického Motoru a je stálým členem veteránské reprezentace České republiky. „Působení ve veteránském nároďáku je čest. Navštěvujeme zajímavá místa, kam bychom se jinak nepodívali,“ váží si pravidelných nominací.

V současné době vkládá Král většinu času a energie do podnikání. V Novohradských horách provozuje dva Penziony King a nedaleko od Českého Krumlova Chatu King. V roce 2005 otevřeli s manželkou v Resslově ulici v Českých Budějovicích, solnou jeskyni Grotto, jako vůbec první v jižních Čechách. Veškerou svou činností inklinují Královi ke zdravému životnímu stylu a protože jsou činorodí, rozhodli se rozšířit své služby.

Solná jeskyně Grotto se stěhuje k novému Salonu King

V novostavbě na pozemku bývalých českobudějovických kasáren ve Čtyřech Dvorech otevřou počátkem května Královskou školku a Salon King. „Zvolili jsme lokaci v sousedství mokřadového parku, asi sto padesát metrů od Hokejového centra Pouzar. Okolní přírodu zaplňují atrakce pro děti, vede tudy cyklostezka. Solnou jeskyni stěhujeme z pronajatých prostor konečně do vlastního. Bude součástí našeho salonu,“ doplňuje Král.

Samozřejmostí v salonu budou již zavedené masérské služby, které zajišťuje i přímo v solné jeskyni Václavova sestra Zuzana. „Pokračovat bude provoz solária, vibra systému a kosmetika. Nabídneme prostornější kavárnu, dětský koutek a terasu, i  oplocené dětské hřiště. Postupně chceme služby rozšířit o wellness, vířivku, solnou nebo finskou saunu, pedikúru a kadeřnictví. Určitě dojde na spolupráci s fyzioterapeutkou Markétou Berchovou, do budoucna snad i se Soňou Srbovou, která dělá baňky a Dornovu metodu,“ vypočítává hokejista, podnikatel.

Královská školka přivítá prvních dvanáct dětí

Všude bude bezbariérový přístup, aby i nadále ke stálým uživatelům solné jeskyně a dalších služeb mohli patřit klienti z českobudějovické Arpidy nebo lidé v důchodovém věku. Na masáže u Zuzany Králové si naopak zvykli někteří dorostenci a junioři hokejového Motoru. Dále se má prohlubovat spolupráce s klubem, hlavně s mládeží.

Prvních dvanáct dětí ve věku od jednoho do šesti let přivítá od května Královská školka. „Otevíráme mateřskou školu s individuálním přístupem a zaměřením na sport, vyváženou stravu a anglický jazyk. Plánujeme nepřetržitý provoz i o prázdninách a víkendech a věříme, že toho rodiče rádi využijí. Dvěma skupinách po šesti dětech se budou plně věnovat dvě učitelky. A naše školka bude výjimečná i tím, že děti budou v rámci denního režimu školky navštěvovat pravidelně solnou jeskyni,“ vysvětluje s úsměvem Václav Král.

Solná jeskyně Grotto byla první v jižních Čechách.Václav Král jako rozhodčí při zápase HC Motor a HC Českobudějovičtí lvi, souboji hokejových nadějí narozených v roce 2011 (Foto: Patrik Krejčí).Vizualizace bytového domu,  ve kterém bude Salon King a Královská školka.Stavba bytového domu, v němž bude Salon King a Královská školka.Penzion King 1 v Novohradských horách.

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročněSTATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Dnes, 13:15Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle...

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřebyDrtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Dnes, 12:15Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních...

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 autŠkoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Dnes, 11:43Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o