Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Václav Král trénuje hokejovou základnu Motoru a v květnu otevře Královskou školku

středa, 25. dubna 2018, 17:51

Hokejový kanonýr původem ze Strakonic Václav Král odehrál v dresu Českých Budějovic pět extraligových ročníků a prostřílel se až do seniorské reprezentace České republiky. Aktivní hokejovou kariéru opustil relativně brzy. Vrhl se na podnikání a práci s mládeží. Tyto aktivity nyní spojí otevřením Královské školky a Salonu King.

Hokejový útočník s čichem na góly ovládl v sezoně 1998 – 1999 extraligové bodování a patřil k pevným oporám českobudějovického klubu. Václav Král ve třiatřiceti letech po úspěšném působení ve slovenské extralize dobrovolně skončil s profesionální kariérou. „Narodila se nám dcerka Janička a chtěl jsem se více věnovat rodině. Navíc jsme pár let předtím s manželkou Janou rozjeli provoz penzionů a solné jeskyně,“ vysvětluje.

Václav Král pravidelně trénuje s Old Boys českobudějovického Motoru a je stálým členem veteránské reprezentace České republiky. „Působení ve veteránském nároďáku je čest. Navštěvujeme zajímavá místa, kam bychom se jinak nepodívali,“ váží si pravidelných nominací.

V současné době vkládá Král většinu času a energie do podnikání. V Novohradských horách provozuje dva Penziony King a nedaleko od Českého Krumlova Chatu King. V roce 2005 otevřeli s manželkou v Resslově ulici v Českých Budějovicích, solnou jeskyni Grotto, jako vůbec první v jižních Čechách. Veškerou svou činností inklinují Královi ke zdravému životnímu stylu a protože jsou činorodí, rozhodli se rozšířit své služby.

Solná jeskyně Grotto se stěhuje k novému Salonu King

V novostavbě na pozemku bývalých českobudějovických kasáren ve Čtyřech Dvorech otevřou počátkem května Královskou školku a Salon King. „Zvolili jsme lokaci v sousedství mokřadového parku, asi sto padesát metrů od Hokejového centra Pouzar. Okolní přírodu zaplňují atrakce pro děti, vede tudy cyklostezka. Solnou jeskyni stěhujeme z pronajatých prostor konečně do vlastního. Bude součástí našeho salonu,“ doplňuje Král.

Samozřejmostí v salonu budou již zavedené masérské služby, které zajišťuje i přímo v solné jeskyni Václavova sestra Zuzana. „Pokračovat bude provoz solária, vibra systému a kosmetika. Nabídneme prostornější kavárnu, dětský koutek a terasu, i  oplocené dětské hřiště. Postupně chceme služby rozšířit o wellness, vířivku, solnou nebo finskou saunu, pedikúru a kadeřnictví. Určitě dojde na spolupráci s fyzioterapeutkou Markétou Berchovou, do budoucna snad i se Soňou Srbovou, která dělá baňky a Dornovu metodu,“ vypočítává hokejista, podnikatel.

Královská školka přivítá prvních dvanáct dětí

Všude bude bezbariérový přístup, aby i nadále ke stálým uživatelům solné jeskyně a dalších služeb mohli patřit klienti z českobudějovické Arpidy nebo lidé v důchodovém věku. Na masáže u Zuzany Králové si naopak zvykli někteří dorostenci a junioři hokejového Motoru. Dále se má prohlubovat spolupráce s klubem, hlavně s mládeží.

Prvních dvanáct dětí ve věku od jednoho do šesti let přivítá od května Královská školka. „Otevíráme mateřskou školu s individuálním přístupem a zaměřením na sport, vyváženou stravu a anglický jazyk. Plánujeme nepřetržitý provoz i o prázdninách a víkendech a věříme, že toho rodiče rádi využijí. Dvěma skupinách po šesti dětech se budou plně věnovat dvě učitelky. A naše školka bude výjimečná i tím, že děti budou v rámci denního režimu školky navštěvovat pravidelně solnou jeskyni,“ vysvětluje s úsměvem Václav Král.

Solná jeskyně Grotto byla první v jižních Čechách.Václav Král jako rozhodčí při zápase HC Motor a HC Českobudějovičtí lvi, souboji hokejových nadějí narozených v roce 2011 (Foto: Patrik Krejčí).Vizualizace bytového domu,  ve kterém bude Salon King a Královská školka.Stavba bytového domu, v němž bude Salon King a Královská školka.Penzion King 1 v Novohradských horách.

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaciČeská pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Dnes, 18:09Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli...

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantechPolicie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Dnes, 18:02Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o...

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun rybKvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

sobota, 17. srpna 2019, 20:16Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o