Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Michal Veselý: Kdo není spokojen, má ideální prostor pro změnu zaměstnavatele

úterý, 12. září 2017, 10:06

Od pozic v realizační činnosti a obchodu přes řízení pobočky se v červnu letošního roku stal Michal Veselý provozním ředitelem mezinárodní společnosti Trenkwalder pro Českou republiku. Firmy, která pomáhá zaměstnancům najít nové a zajímavější pracovní příležitosti. A firmy, která zaměstnavatelům vybere nejlepší uchazeče na volnou pracovní pozici. I proto, že se v personalistice pohybuje Michal Veselý už třináct let, má skvělý přehled o českém trhu práce.

Jak hodnotíte současný vývoj na českém trhu práce? 
To, co se děje teď na trhu práce, nemá v historii samostatné České republiky obdoby. Zaměstnavatelé, zejména výrobní společnosti, stále hledají nové lidi. Stačí, když se podíváte během své jízdy autem. Kolem cesty uvidíte na každé druhé továrně nápis: „Přijímáme nové kolegy“. Dnes se kandidát, pokud má kvalitní profil, ani nemusí nikam hlásit a zaměstnavatelé nebo agentury ho samy oslovují prostřednictvím profesních sociálních sítí. To nebývalo. Dříve firma dala inzerát a čekala na reakce kandidátů. Nyní je situace v mnoha profesích opačná. 

Mění se v posledních letech český trh práce? 
Ano, jen ne o 90 stupňů, ale rovnou o 180 stupňů. Jak ve struktuře zaměstnanců, tak trendech jejich náboru. Již jsem zmínil přímé oslovení uchazečů prostřednictvím sociálních sítí. Dnes nám také odchází velká část zkušených zaměstnanců do důchodu a nemá je kdo nahrazovat. To samé je se zaměstnanci v IT. Najít zkušeného a skutečného odborníka v tomto odvětví je oříšek pro každého personalistu. 

Jakým způsobem ovlivňuje trh aktuální nízká nezaměstnanost? 
Pozitivním dopadem pro zaměstnance je, že firmy navyšují mzdy a bonusy pro zaměstnance. To vidíme v našich statistikách, ale i statistikách, které jsou veřejně dostupné. Problémem pro zaměstnavatele je případné naplnění objednávek u svých klientů. U výrobních společností nebo dodávek zboží. To se týká firem v logistice. Pokud nemám dělníky, nevyrobím. Setkáváme se se společnostmi, které jsou nuceny odmítat zakázky, protože nejsou schopny je pro nedostatek zaměstnanců realizovat. 

Nenaskýtá se nyní ideální čas na změnu pracovní pozice? 
Ano, dnes pokud někdo není spokojen nebo prostě jen chce více peněz, tak má ideální prostor pro změnu zaměstnavatele. Stačí se podívat například na naše nabídky práce nebo oslovit se svým životopisem naše HR konzultanty a ti mu poradí, kam se profesně dále ubírat. 

Mají čerství absolventi stále problém najít pracovní uplatnění? 
Mají to snadnější než v posledních letech. Nahrává tomu skutečně již několikrát zmíněná rekordně nízká nezaměstnanost. Absolventi by měli mít reálné očekávání. Setkáváme se často s tím, že kandidáti mají přehnané nároky. Co se týká absolventů technických oborů, ti mají nabídky na zaměstnání již při studiu. Zaměstnavatelé se o ně doslova přetahují a nabízejí jim bonusy.

Ve kterých oborech je největší poptávka po zaměstnancích? Platí stále, že jde o technické obory? 
Ano, je to přesně tak. Technické obory. Dále je poptávka po obchodních pozicích, v logistice a IT. 

Co byste doporučil lidem, kteří nyní hledají novou pracovní příležitost? 
Mít oči otevřené, nabídek je dnes všude dostatek. Být aktivní. Akčním lidem, kteří mají pozitivní přístup, jsou zaměstnavatelé nakloněni. Pokud si nebude člověk vědět rady, je například delší dobu u jednoho zaměstnavatele, naše společnost mu prostřednictvím svých konzultantů pomůže s karierním poradenstvím. Stačí být aktivní a oslovit nás.

Napsal Lukáš Dvořák | PR text | Foto © Trenkwalder International AG – 2016 – all rights reserved

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadůFinanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

čtvrtek, 19. září 2019, 09:45Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou...

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojíČeska pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

čtvrtek, 19. září 2019, 09:42Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací...

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodujíPRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

čtvrtek, 19. září 2019, 09:15Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o