Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

FOTO: Hrubá stavba budějckého Piana je hotová

čtvrtek, 14. září 2017, 11:03

Výstavba českobudějovického administrativního centra Piano míří do finále. Už je totiž dokončena hrubá stavba budovy, která byla představena budoucím nájemcům. Ti se do obchodních jednotek i kancelářských ploch budou moci stěhovat už v dubnu příštího roku. Multifunkční objekt nahradí na rohu ulic Mánesova a Lidická léta nevyužívanou budovu bývalé jídelny.

Českobudějovické Piano se začalo stavět v červnu 2016. Od té doby bylo z rohu ulic Mánesova a Lidická vyvezeno pětadvacet tisíc kubíků zeminy a při stavbě se už spotřebovalo sedm tisíc kubíků betonu.

Budova Piana je dvacet metrů vysoká. Ve dvou podzemních podlažích a v okolí budovy vznikne 120 parkovacích míst, která budou sloužit nájemcům objektu. Ten nabídne zhruba 9000 metrů čtverečních pronajímatelných prostor. Z toho na 7660 metrů čtverečních zázemí pro až šest stovek pracovníků v kancelářích a v přízemním podlaží pak 1200 metrů čtverečních obchodních ploch. 

Po dokončení bude fasáda podobná klávesám koncertního křídla, proto název Piano. Architektonický návrh pochází z dílny ateliéru CMC Architects. 


Vizualizace administrativního centra Piano.

„České Budějovice disponují řadou kancelářských prostor, nicméně ty ve většině případů neodpovídají současným požadavkům nájemců, kteří požadují moderní prostory nejvyšších standardů. Kanceláře jsou často ve starších domech v historickém centru a nesplňují nároky nových firem, které tady chtějí investovat. Také proto je o nové centrum Piano zájem, aktuálně evidujeme zájem o více než dvě třetiny nabízených ploch,“ uvedl Michal Záveský, jednatel společnosti Piano Business Center. Ta patří do české investiční skupiny Expandia a je investorem stavby.

„Náklady na Piano činí více než 300 milionů korun," podotkl předseda představenstva Expandie Vladislav Veselý, který je přesvědčený o úspěšnosti celého projektu. „České Budějovice si takový projekt zaslouží, Piano má velkou šanci se stát jednou z perel krajského města. Budova bude hezká i uživatelsky příjemná. Má smysl i význam," dodal. 


Vizualizace administrativního centra Piano.

Hrubá stavba administrativního centra Piano v Českých Budějovicích je hotová.Hrubá stavba administrativního centra Piano v Českých Budějovicích je hotová.Hrubá stavba administrativního centra Piano v Českých Budějovicích je hotová.Hrubá stavba administrativního centra Piano v Českých Budějovicích je hotová.Hrubá stavba administrativního centra Piano v Českých Budějovicích je hotová.

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

úterý, 17. září 2019, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

úterý, 17. září 2019, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

úterý, 17. září 2019, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o