Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

Českobudějovické krematorium prochází rekonstrukcí

čtvrtek, 12. května 2011, 14:49

V rámci oprav českobudějovického krematoria doplnila technologické zázemí nová kremační pec za deset milionů korun. Jak agentuře Mediafax sdělila ředitelka Pohřebního ústavu města Českých Budějovic Kateřina Vrbová, instalace zařízení potrvá několik dnů, poté bude následovat měsíční zkušební provoz.

Krematorium už několik měsíců prochází náročnou rekonstrukcí.“Většina prací probíhá za provozu. Už máme novou kotelnu, nyní novou pec a do června bude dokončeno i zateplení a výměna oken a dveří obřadní síně,“ uvedla Vrbová.

Do té doby se veškeré církevní i necírkevní obřady konají v nedaleké kapli na hřbitově sv. Otýlie. “Je tam omezená kapacita, ale jinou šanci, jak to zajistit, jsme neměli. Chci poděkovat pozůstalým a všem, kteří chodí na pohřby, za pochopení současné situace,“ podotkla Vrbová.

Rekonstrukce krematoria přijde na zhruba 20 milionů korun. Před časem byla obřadní síň vybavena novou klimatizaci za pět milionů korun.

Ročně projde žehem v krematoriu v Českých Budějovicích na 2,5 tisíce zemřelých. Kromě krematoria provozuje Pohřební služba města České Budějovice, která je příspěvkovou organizací, i přilehlý hřbitov sv. Otýlie a hřbitov v Mladém.

Na jihu Čech jsou v provozu krematoria kromě Českých Budějovic také v Táboře, Jindřichově Hradci a Blatné na Strakonicku.

Autor: René Kekely

Kam dál?

Pamětnice holocaustu z Českých Budějovic oslavila 95. narozeninyPamětnice holocaustu z Českých Budějovic oslavila 95. narozeniny

Pamětnice holocaustu z Českých Budějovic oslavila 95. narozeniny

čtvrtek, 12. května 2011, 14:04Pamětnice holocaustu z Českých Budějovic Louise Hermanová, kterou nacisté drželi ve stejném...

Stop kapsářům v nákupních centrech!Stop kapsářům v nákupních centrech!

Stop kapsářům v nákupních centrech!

čtvrtek, 12. května 2011, 13:58Českobudějovičtí policisté opětovně upozorňují občany, aby dbali zvýšené opatrnosti na své osobní...

Zboží odebrali, ale nezaplatili – nyní čelí trestnímu stíhání.Zboží odebrali, ale nezaplatili – nyní čelí trestnímu stíhání.

Zboží odebrali, ale nezaplatili – nyní čelí trestnímu stíhání.

čtvrtek, 12. května 2011, 10:56Českobudějovičtí kriminalisté - specialisté na odhalování hospodářské kriminality zahájili v těchto...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o