Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Českobudějovické krematorium uzavře na dva měsíce obřadní síň

pondělí, 28. března 2011, 14:27

Obřadní síň uzavře od 4. března krematorium v Českých Budějovicích. Agenturu o tom v pondělí informovala ředitelka Pohřebního ústavu města Kateřina Vrbová s tím, že obřady se budou dočasně konat v nedaleké kapli, v areálu hřbitova sv. Otýlie.

Veškeré církevní, ale i necírkevní pohřební obřady, se budou až do června konat výhradně v kapli na hřbitově. “Obřadní síň uzavíráme z důvodu rekonstrukce krematoria, především z důvodu zateplování síně. Budeme muset toto provizorium vyřešit i z praktických důvodů, protože do kaple se nevejde tolik lidí, jako do obřadní síně, a zároveň platí některá omezení,“ podotkla ředitelka Pohřebního ústavu a krematoria města České Budějovice Kateřina Vrbová.

"Obřadní síň uzavíráme kvůli rekonstrukci krematoria, především z důvodu zateplování síně," uvedla ředitelka Pohřebního ústavu a krematoria města České Budějovice Kateřina Vrbová
.
Protože kaple patří církvi, ta si určila například, že se v kapli ani při civilních obřadech nesmí hrát určitý druh hudby. "Nesmí tam zaznít například dechovka či písničky s takzvaně lechtivým textem, které občas i na pohřbech zaznívají. Prosíme ale všechny pozůstalé, aby měli pochopení kvůli tomuto částečnému omezení, které by se ale jinak průběhu obřadů nemělo nijak výrazněji dotknout,“ podotkla Vrbová.

Před časem získalo krematorium novou klimatizaci za pět milionů korun. Nyní prochází rozsáhlou rekonstrukcí za 20 milionů korun. Kromě síně se renovuje především technické zázemí, tedy kotelna a vznikne také nová spalovací pec. Původní bude zrenovována a bude sloužit jako záložní.

Ročně projde žehem v krematoriu 2,5 tisíce zemřelých. Kromě krematoria provozuje Pohřební služba města České Budějovice, která je příspěvkovou organizací, i samotný přilehlý hřbitov sv. Otýlie a hřbitov v Mladém.

René Kekely

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají býtVIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Dnes, 14:33Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc...

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodláČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Dnes, 14:05Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby...

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korunLimit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Dnes, 13:59Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o