Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

Českobudějovický soud uložil policistům za prodej kradených věcí podmíněné tresty

čtvrtek, 14. dubna 2011, 21:36

Českobudějovický okresní soud uložil ve čtvrtek odpoledne dvěma policistům, Martinu Zdeňkovi a Josefu Homerovi, za prodej kradených věcí podmíněné tresty. Rozsudek zatím nenabyl právní moci.

Výše trestu je osm a 18 měsíců s podmíněným odkladem na tři roky. Oba policisté také nesmí po dobu tří let vykonávat své povolání. Státní zástupce i obžalovaní si ponechali lhůtu na odvolání, rozsudek není pravomocný.

Podle soudkyně okresního soudu Ireny Tiché vnikli policisté do byty narkomanů, odkud kradené věci vzali, bez povolení. Obžalovaní se hájili tím, že uvnitř hledali varnu pervitinu a skutečně ji našli, podle soudkyně však takový argument nemůže obstát. Policisté se také hájili tím, že zboží kupovali po bazarech a dále jej prodávali, ani takový argument podle soudu ale neobstojí.

"Vzhledem k rozdílu nákupní levné ceny a skutečné hodnoty předmětů museli vědět, že zboží pochází z trestné činnosti, měli tedy vše oznámit a ne zboží se ziskem prodávat," uvedla Tichá v odůvodnění rozsudku.

Trest tříletého zákazu výkonu práce u policie je podle soudkyně přísný, ale své nezákonné činnosti se policisté dopouštěli právě ve spojitosti se službou u policie.

Dvojice policistů nabízela například kradené nářadí a techniku ze sochařského ateliéru nebo zabavené věci z bytu narkomanů. Pachatele pomohl vypátrat devětatřicetiletý českobudějovický sochař Petr Schel. Své zboží objevil v nabídce na internetu, dal si s obchodníky schůzku a vše oznámil policii. Při schůzce jednoho z pachatelů zadržela policejní zásahová jednotka.

"Pachatelé také nabízeli v roce 2009 kradené věci zabavené v bytu narkomanů. Předměty vůbec nezaprotokolovali," řekl státní zástupce Tibitanzl.

Třicetiletý praporčík Martin Zdeněk a sedmadvacetiletý nadpraporčík Josef Homer čelili obžalobě z krádeže, porušování domovní svobody a zneužívání pravomoci veřejného činitele. Oba byli i po dobu trvání soudu stále ve službě.

"Divím se tomu, ale je to věcí policie," řekl státní zástupce Roman Tibitanzl.

autor: Dobrin Stojcev

Kam dál?

Agresor dopaden!Agresor dopaden!

Agresor dopaden!

čtvrtek, 14. dubna 2011, 14:18Včera, krátce po třetí hodině odpolední, oslovil neznámý muž před nákupním centrem na Lannově třídě...

Řídil, ač nemělŘídil, ač neměl

Řídil, ač neměl

čtvrtek, 14. dubna 2011, 14:09V síti policistů z českobudějovického oddělení hlídkové služby uvízl 27letý muž. Při pravidelné...

V Českých Budějovicích přibyde pět tříd mateřských školV Českých Budějovicích přibyde pět tříd mateřských škol

V Českých Budějovicích přibyde pět tříd mateřských škol

čtvrtek, 14. dubna 2011, 13:40 V Českých Budějovicích přibyde od září pět tříd mateřských škol, počet míst se zvýší o 104....

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o