Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 
Budějcká Drbna

Na dvou budějckých křižovatkách nebudou řídit provoz semafory. Ale jen dočasně

čtvrtek, 27. dubna 2017, 11:59

Mnohem opatrnější budou muset být v prvním květnovém týdnu účastníci silničního provozu na dvou křižovatkách v Českých Budějovicích. Nebudou tam totiž fungovat semafory. Na jedné křižovatce vyřadí světelnou signalizaci z provozu návazné práce stavby IGY 2 a na druhé přerušení dodávky proudu kvůli údržbě zařízení. Naštěstí se jedná jen o dočasný stav a je možné, že se vše povede udělat i rychleji, než je v původním plánu.

Výstavba českobudějovického Obchodního centra IGY 2 si také žádá návazné stavební úpravy. A ty se dotknou v prvním májovém týdnu dopravy v této lokalitě. V pondělí 1. května by totiž mělo dojít k vypnutí světelné signalizace na křižovatce ulic Pražská a Pekárenská. Semafory nebudou fungovat maximálně do pátku 5. května.

„Vypnutí je nutné kvůli přemístění stožáru a návěstidel světelných signalizačních zařízení (SSZ) na vjezdu z Pražské ulice od centra, pro připojení nových návěstidel na vznikajícím ostrůvku pro chodce a nezbytných prací na doplnění a úpravách v řadiči SSZ. Snahou bude období bez světelné signalizace co nejvíce zkrátit,“ uvedl náměstek českobudějovického primátora Petr Podhola. Ten zároveň žádá řidiče a chodce, aby v následujícím týdnu věnovali dopravní situaci na křižovatce ulic Pražská a Pekárenská zvýšenou pozornost.

Bez semaforů budou muset řidiči zvládnout ve středu 3. května od 7:45 do 15:00 hodin také průjezd křižovatkou ulic Nádražní / Strakonická a Generála Píky / Jírovcova. Tady nebude světelná signalizace fungovat z důvodu přerušení dodávky elektrické energie.

„Město o tom informovala společnost E.ON s tím, že se jedná se o plánované práce na zařízení distribuční soustavy, což jsou rekonstrukce, opravy, údržba a revize,“ vysvětlil náměstek Petr Podhola.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto pixabay.com

O čem píše Drbna.cz

ANALÝZA: Nejliberálnější europoslance měli Svobodní a ODSANALÝZA: Nejliberálnější europoslance měli Svobodní a ODS

ANALÝZA: Nejliberálnější europoslance měli Svobodní a ODS

Dnes, 09:37Nejliberálnějšími europoslanci, kteří podporovali decentralizaci nebo volný trh, byli v končícím...

Bývalému radnímu uložil soud za korupci podmínkuBývalému radnímu uložil soud za korupci podmínku

Bývalému radnímu uložil soud za korupci podmínku

středa, 22. května 2019, 15:59Vrchní soud v Praze dnes zrušil pětiletý trest pro bývalého radního Libereckého kraje za ČSSD...

Míra Čemus, pětadvacet let je podkovářem. Měl nakročeno i na žokeje, ale neměnil byMíra Čemus, pětadvacet let je podkovářem. Měl nakročeno i na žokeje, ale neměnil by

Míra Čemus, pětadvacet let je podkovářem. Měl nakročeno i na žokeje, ale neměnil by

středa, 22. května 2019, 15:23Jaromír Čemus, nebo prostě jednoduše Míra, už pětadvacet let dělá podkováře. Pohádkové povolání ale...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o