Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Nové autobusy na stlačený zemní plyn vyjely do ulic. Překvapí novým interiérem i funkcemi

čtvrtek, 3. května 2018, 07:59

Budějcký dopravní podnik letos chystá zásadně obnovit vozový park. Postupně tak začal do provozu začleňovat vozy na CNG pohon, které představují přínos jak pro životní prostředí, tak i pro cestující. Do konce roku pořídí dopravce ještě osm dalších autobusů.

Nové autobusy Solaris Urbino CNG, kterých v tuto chvíli vlastní Dopravní podnik města České Budějovice šestnáct, představují nejen přínos pro životní prostředí ve městě, ale také přináší komfort pro cestující a řidiče. „Nové nízkopodlažní vozy jsou vybaveny celovozovou klimatizací, mají nové řešení interiéru s červeným čalouněním sedadel a cestující jistě ocení USB přípojky pro nabíjení svých mobilních zařízení,“ prozradil mluvčí dopravního podniku Viktor Lavička. Přínosem budou také barevné LED panely s informacemi pro pasažéry.

„Obnova vozového parku a zavádění nových technologií vycházejí ze strategických cílů, které naše společnost představila již v roce 2016, kdy jsme se vydali takzvanou chytrou cestou“, řekl ředitel společnosti a místopředseda představenstva Slavoj Dolejš.

V roce 2018 městský dopravce pořídí ještě dalších osm autobusů, čímž se počet vozů na CNG rozroste na devatenáct autobusů Solaris Urbino 12 CNG a pět velkokapacitních článkových vozů Solaris Urbino 18 CNG. Investice do těchto vozů se vyšplhala na 172,7 milionů korun, přičemž z 85 procent je spolufinancovaná z fondů Evropské unie.

Dopravní podnik v dubnu otevřel svou vlastní stanici CNG v prostorách vozovny v Novohradské ulici v Českých Budějovicích.

O čem píše Drbna.cz

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především mužeElektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Dnes, 11:42Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261...

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomýmKoupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Dnes, 09:17Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní...

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročněSTATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

úterý, 15. října 2019, 13:15Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o