Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 
Budějcká Drbna

Rada města určila nový datum zprovoznění letiště v Plané, vloží do něj další dotaci

pátek, 30. listopadu 2018, 06:49

Jedněm je trnem v oku, druzí ho vítají, třetí skupina si už na něj zvykla. Řeč je o budějckém mezinárodním dopravním letišti v Plané, jehož start do ostrého provozu se už několikrát odložil. Aktuální datum plného zprovoznění stanovila rada města na květen 2020.

Město poskytne letišti další, pětimilionovou dotaci. Celkově tak do něj vloží šestadvacet milionů. Menší část dotace půjde na investice, větší na provoz. „Provoz letiště v současné fázi jeho vývoje vyžaduje zvýšené náklady zejména na personál včetně jeho nutného proškolení. To směřuje k naplnění přísných požadavků leteckého provozu,“ říká náměstek primátora Petr Holický.

ČTĚTE TAKÉ: VIDEO: Z jihu Čech se bude do světa létat v roce 2020. Kraj koupil poslední část kasáren

Zvyšují se i finanční požadavky na marketing. „Je potřeba oslovit budoucí cestující, tour operátory a dopravce, kteří se budou podílet na rozlétání letiště,“ vysvětluje Holický. Podle jeho názoru si bez aktivního marketingového přístupu nelze provoz letiště představit.

„Letiště bude dokončeno v květnu 2020. Kromě stavebních prací zde bude probíhat certifikace, která není jednoduchá. V květnu 2020 bude zajištěno i řízení letového provozu. Letiště tak bude fungovat na mezinárodní veřejné úrovni,“ upřesňuje náměstek. V létě kraj koupil i zbytek kasáren v areálu, v budoucnu by je mohl přetvořit na cargo letiště.

Souhlasíte s letištěm v Plané?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 703 čtenářů

Napsal Jiří Kadlec | Foto Facebook Letiště České Budějovice - Budweis Airport

Štítky Budějce, Planá, letiště, rada města

O čem píše Drbna.cz

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánkůNejvětší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Dnes, 15:48Přehradní nádrž Mšeno je srdcem Jablonce. V létě je u ní hlava na hlavě. Denně k ní míří desítky...

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidičeVIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidiče

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidiče

Dnes, 15:10Statisíce shlédnutí získalo během krátké doby video, na kterém němečtí policisté „školí“ českého a...

PRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibyloPRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibylo

PRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibylo

Dnes, 14:24Dezinformací na českých webech v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu kvůli volbám přes...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o