Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Budějce chtějí za sto milionů upravit vozovnu trolejbusů

úterý, 21. května 2019, 18:41

Budějce připravují úpravu vozovny trolejbusů, po níž by sem mohla městská hromadná doprava přijíždět ze dvou směrů. Zatím se trolejbusy do vozovny dostanou jen z Pražské třídy. Po úpravě by jako příjezd mohly využívat i trasu z třídy Generála Píky. Náklady na tento projekt činí zhruba 100 milionů korun.

Město chce úpravu stihnout do příštího roku, kdy se bude kvůli rekonstrukci uzavírat Pražská třída. „A ta je jediným příjezdem pro trolejbusy do vozovny dopravního podniku u hřbitova," uvedl budějcký primátor Jiří Svoboda.

Pokud by neexistovala druhá přístupová trasa trolejového vedení, dopravní podnik by musel zajistit obslužnost linek pomocí autobusů. Podle Svobody však není v silách města takové množství vozů sehnat. „Ale i ze strategických hledisek jsme se rozhodli, že vybudujeme druhý příjezd do vozovny dopravního podniku,“ řekl.

Dodal, že město shání na projekt, který mimo jiné vyžaduje vybudování nových trolejí, peníze z dotace. Podle něj je zásadní otázkou, aby nový přístup do vozovny byl hotov dříve, než Ředitelství silnic a dálnic začne v příštím roce Pražskou třídu rekonstruovat. „Kdyby ŘSD vozovku opravovalo za provozu MHD, což by znamenalo ponechat pruh pro průjezd trolejbusů, uzavírka by trvala osm měsíců. Pokud budeme mít druhý příjezd do vozovny, kompletní uzavírka se zkrátí na přibližně tři měsíce,“ dodal primátor.

Napsal(a) ČTK | Foto Redakce

Štítky MHD, stavby, správa, České Budějovice

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o